Kulla hinnalangus jätkub

Kuld  Foto: Bloomberg

Kullafutuuride hind langes ka teisipäeval ning kollane metall on jõudmas kahe kuu madalaima tasemeni, vahendab MarketWatch.

Juunikuu kullafutuuride hind on täna langenud 0,8 protsenti 1216 dollarini untsist. Tegemist oleks madalaima sulgumishinnaga (kui kuld lõpetab päeva sellel hinnatasemel) alates 15. märtsist, selgub FactSeti andmetest.

Hõbeda juulikuu futuuride hind on täna kukkunud aga 0,85 protsenti 16,12 dollarini untsist. Tegemist on selle aasta kõige madalama tasemega.

„Intressimäärade tõus on võtnud tuule kulla purjedest,“ ütles investeerimisfirma Libertas Wealth Management Groupi president Adam Koos. „Kui panna juurde volatiilsuse kukkumine rekordmadalale, siis saad tulemuseks kulla hinnalanguse.“

Lühiajaliselt on „dollar alevnenud, aga ma ei tea, kas see kestab edasi,“ lisas Koos. ICE dollariindeks on täna kallinenud 0,34 protsenti. Tugevam dollar muudab toorained, mille hinda mõõdetakse dollarites, teiste valuutade kasutajate jaoks vähematraktiivseks.

Kulla hinnalangus toimub ajal, mil USA aktsiaturud purustavad uusi rekordeid ning volatiilsus on kukkunud 24 aasta madalaima tasemeni.

Hetkel kuum