Pille Ivask • 28. juuli 2017 kell 19:20

Jeff Bezosest võib saada maailma esimene triljonär

Jeff Bezos  Foto: epa

Amazoni juhist Jeff Bezosest, kes kandis veidi aega maailma rikkaima inimese tiitlit, võib saada paarikümne aasta pärast maailma esimene triljonär.

Business Insider vahendab Oxfami uuringut, millest selgub, et praegustest rikastest on just Bezosel suurimad võimalused saada maailma esimeseks triljonäriks. Sealjuures tasub märkida, et Amazoni asutaja on triljonäri tiitlist koguni 910 miljardi dollari kaugusel. 

Oxfami uuring põhineb tõdemusel, et maailma rikkaimate, näiteks Bezose ning ka investeerimisguru Warren Buffetti, varandus on viimasel kümnendil kasvanud enneolematu kiirusega. Raportis seisab, et aastal 2009 oli maailmas 793 miljardäri ning nende koguvarandus oli 2,4 triljonit dollarit. Aastaks 2016 oli nende 793 miljardäri varanduse koguväärtus kerkinud aga juba 5 triljoni dollarini, mis tähendab, et aastas kasvas varandus keskmiselt 11%. Kui sellise tempoga kasv jätkub, peaks maailm esimest triljonäri nägema juba 25 aasta pärast.

Maailma kahe rikkama mehe, Bezose ja Gatesi puhul tuleb aga arvestada seda, mida nad oma rahaga teha tahavad või plaanivad. Gates ei ole välja näidanud erilist huvi rikkust koguda ning on palju oma rahast suunanud heategevusse. Samas Bezose puhul sellist huvi eriti täheldatud pole, mis annab alust eeldada, et tema rikkus kasvab edaspidi jõudsalt. Lisaks märgib Oxfam, et Bezos on jõudnud oma rikkusega juba sellele tasemele, et lihtsalt kulutades see enam sisuliselt ei vähenegi.

Hetkel kuum