Liina Laks • 5. oktoober 2017 kell 10:01

Hispaania pitsitab Euroopa börse

Londoni börs  Foto: EPA

Kuigi Hispaania enda börs on Kataloonia referendumi esialgsest šokist taastunud, näitab ülejäänud Euroopa nõrkust.

Euroopa on pööranud pilgud Katalooniale: kas iseseisvus kuulutatakse välja? Kataloonia juht on andnud märku valmidusest keskvalitsusega "kõnelusi" alustada.

Täna jätkasid kallinemist naftafutuurid pärast seda, kui Saudi Araabia ja Venemaa teatasid võimalikust tootmispiirangute jätkamisest. Euro kallines dollari suhtes 0,05 protsendipunkti jagu.

Täna lõunaks oli Stoxx 600 kukkunud 0,26 protsenti. Indeksi suurimate kukkujate seas oli Rootsi kontsern Assa Abloy pea viieprotsendise langusega. Rootsi lukutehas teatas, et otsib ettevõtte pikaajalisele juhile Johan Molinile mantlipärijat. Indeksit survestasid ka erinevate pankade – eelkõige Lloydsi ja Intesa Sanpaolo langus. Indeksi tugevaima tulemuse tegi 3,6protsendise tõusuga Electricite de France.

Tõusul oli ka Hispaania börsiindeks IBEX, mida vedasid eelkõige pangad, eesotsas Banco Sabadelli enam kui kolmeprotsendise tõusuga. Ka Londoni FTSE 100 oli napilt 0,1 protsendipunktiga rohelises.

Saksamaal lõpetas DAX aga seitse päeva kestnud tõususeeria ning vajus lõunaks 0,25 protsendi jagu. Tõusu tegid eelkõige pangad ja energiasektor, sellele astus vastu aga pooljuhitootja Infineoni, Lufthansa ja Deutsche Posti ligi paariprotsendine nõrkus. Ka ravimi/keemiafirmad Merck ja Bayer olid pooleteist protsendiga languses.

Itaalias vedas langust pangasektor, Prantsusmaa CAC 40 oli lõunaks langenud 0,1 protsendipunkti jagu. Siin tasandasid Engie ja Renault' tõusu Airbusi ja Peugeot´ langus.

Hetkel kuum