Jürgen Klemm • 23. oktoober 2017 kell 11:00

Börsihai vs investor Toomas: tipus kisub kitsamaks

Mängu võitja koos kaaslasega lennutavad Äripäev ja LHV järgmise aasta mais USAsse maailma edukaima investori Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule.  Foto: Anti Veermaa

Kui eelmisel nädalal eraldas esikohta tabeli esikümne teistest mängijatest ligi 25 000eurone vahe, siis tänahommikuse seisuga oli portfellide väärtuste vahe 10 000 eurot.

Eelmisel nädalal avaldasid paljud ettevõtted oma III kvartali tulemused, mis andis paljudele võimaluse oma portfelli väärtust kasvatada. S&P 500 indeks tõusis nädalaga 0,86% ning portfellide keskmine tootlus oli 0,74 protsenti, võtab LHV finantsportaal eelmise nädala kokku.

Investor Toomas hoiab oma 290 000 eurose portfelliga 489. positsiooni.

Teist nädalat järjest valmistas kõige enam positiivseid üllatusi tehnoloogia sektor, kus oli ka kaks ainukest üle 10protsendilise kasvuga väärtpaberit. Adobe Systems aktsia kallines 14% ja tehnoloogiahiiu IBM börsiväärtus kasvas kümnendiku võrra.

Liidrite vahed vähenevad

Endiselt liidripositsioonil kauplev Aivar Õepa kasvatas viimase nädalaga oma portfelli väärtust 2 protsendi ehk 6800 euro võrra.

Tugeva tõusu tegi Kert Einaste, kes nädalaga jõudis 31. kohalt liidri kandadele. Esikohale jääb Einaste alla vähem kui 5000 euroga.

Esikolmikusse mahub ka Mikk Talpsepp oma portfelliga, mille nimi on "Jaanuar". Esikümnes on Talpsepal neli portfelli, esimeses poolesajas on tal neid 11.

Hetkel kuum