Äripäev • 5. juuni 2018 kell 5:58

Homme lõpeb sadama aktsiate märkimine

Valdo Kalm viib Tallinna Sadama börsile.  Foto: Andras Kralla

Tallinna Sadama aktsiad saab märkida homme kella 14ni, Eesti eraisikutel ja ettevõtetel on võimalik märkimisavaldusi esitada hinnaga 1,80 eurot pakutava aktsia kohta.

Jaeinvestorid saavad märkimisavaldust esitada kõikide Eestis tegutsevate pankade kaudu ning selle eelduseks on väärtpaberikonto olemasolu.

Jaeinvestorite märgitavate aktsiate kogus ei ole piiratud, märkida saab aktsiad vastavalt ostusoovile. Ülemärkimise korral püüab ettevõte tagada miinimumjaotisena igale aktsiaid märkivale Eesti jaeinvestorile vähemalt 1000 aktsiat, kui see kogus ületatakse, siis proportsionaalselt vastavalt ülemärkimise tulemustele ja jaotise astmetele.

Märkimistulemused, lõplik aktsia hind ja pakutavate aktsiate jaotus tehakse teatavaks sel neljapäeval, 7. juunil. Aktsiate eeldatav esimene kauplemispäev on nädala pärast, 13. juunil.

Tallinna Sadama aktsiate avalik märkimine algas 25. mail, kui ettevõte avalikustas prospekti ja esitas avalduse aktsiate noteerimiseks Nasdaq Tallinna börsil.

Aktsiate esmase avaliku pakkumise raames emiteerib Tallinna Sadam kokku 75 404 968 uut aktsiat ja ettevõtte senine ainuaktsionär Eesti Vabariik pakub lisaks kuni 11 300 000 aktsiat.

Tänavu aprillis valitsuse kinnitatud dividendipoliitika seab ettevõtte eesmärgiks maksta aastatel 2019–2020 aktsionäridele netodividende vähemalt 30 miljonit eurot aastas ning alates aastast 2021 vähemalt 70 protsenti eelmise aasta puhaskasumist.

Tallinna Sadama IPO prospekt on allalaetav veebilehelt investor.ts.ee.

Hetkel kuum