Galerii: investorid peavad suvepäevi

Investeerimisfestival.  Foto: Raul Mee
Raul Mee • 8. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Sel nädalavahetusel toimub Padisel Investeerimisklubi korraldatav Investeerimisvestival, kuhu on kogunenud rahatarkust vahetama mitusada investorit.

Mõned ettekanded on juba leidnud kajastust ka Äripäeva veebis. Näiteks muusik Tanel Padar tunnistas, et oli üks neist, kes Tallinna Sadama aktsiate märkimisest osa võttis, aga loobus ostust vahetult enne viimast hetke. Lisaks paljastas Tanel Padar, milline on tema parim investeering.

Naisinvestorite klubi asutaja ja väikeinvestor Kristi Saare rõhutas, et algajal tasub kindlasti teiste vigadest õppida. Ta andis ülevaate enda 2012. aastal alanud investeerimisteekonna suurimatest vigadest ning jagas soovitusi, kuidas neid vältida.

Kinnisvarasse investeerimiseks on praegu kindlasti parem aeg kui tulevikus, kuid oluline on objekte õigesti valida, tõdesid kinnisvaraeksperdid Kalle Aron ja Ergo Mõttus. Mõlemad investorid avaldasid täpselt, mille järgi nemad parimad objektid üles leiavad.

Taavi Pertman, Kristi Saare ja Kristjan Liivamägi rääkisid, et investeerivad praegu vähemate portaalide kaudu kui varem. Näiteks Taavi Pertman ütles, et investeerib veel vaid kahe ühisrahastusportaali kaudu.

Kui tahad, et pereliige investeerima hakkaks, pead enne aru saama, millised on tema hirmud, soovid ja ootused. Lõpliku vastutuse oma raha eest peab aga võtma tulevane investor ise, tõdesid väikeinvestorid Kärt ja Kristjan Liivamägi.

Kristjan Hänni, Kristofer Vähi ja Romet Enok rääkisid sellest, kuidas passiivsete investorite hulga kasv võib viia valdkonna ülereguleerimiseni. Praegu on nende sõnul kõige parem majanduse vedur tehnoloogiasektor.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt