Äripäev • 5. oktoober 2018 kell 10:29
Tagasikutsutavate Toyotade hulka kuuluvad nii Priused kui ka Aurised.  Foto: Reuters/Scanpix

Toyota kutsub tagasi 2,4 miljonit hübriidi

Jaapani autogigant Toyota teatas täna, et kutsub tagasi enam kui 2,4 miljonit hübriidi, sest neil võib olla süsteemis viga, mis võib päädida sõidu ajal mootori seisukumisega ja seega liiklusõnnetusega.

Toyota kutsub kodumaal Jaapanis tagasi 1,25 miljonit autot, Põhja-Ameerikas 830 000 ning Euroopas 290 000 autot. Tagasi kutsutakse hübriidid ehk Priused ja Aurised, mis toodeti vahemikus 2008. aasta oktoobrist kuni 2014. aasta novembrini, vahendab BBC.

Toyota teatas, et veaga autod on sellised, mida on juba aastail 2014 ja 2015 tagasi kutsutud. Autotootja teatas, et toona tehtud parandused ei andnud märku sellest, et mingeid probleeme võiks tulevikus veel esineda.

Probleemi lahenduseks tehakse autodel tarkvarauuendus. Toyota Suurbritannia esindus on näiteks oma klientidele juba teatanud, et tegu on probleemiga, mille lahendamine võtab iga auto puhul aega umbes 40 minutit.

Viimastel aastatel on Toyota olnud päris sageli hädas erinevate tagasikutsumistega. Mõne aasta eest kutsus Toyota tagasi autosid seetõttu, et neil olid vigased turvapadjad.

Hetkel kuum