Mait Kraun • 16. november 2018 kell 15:03
Morgan Stanley analüütikute arvates satub USA dollar peagi müügisurve alla.  Foto: EPA

Morgan Stanley: oodata on dollari odavnemist

Dollari pulliturg on läbi saanud ning aeg on valuuta langusele panustada, ütlevad Morgan Stanley analüütikud.

„Me usume, et USA dollar on jõudnud tippu,“ ütles Morgan Stanley valuutastrateegia juht Hans Redeker. „Dollar võib nõrgeneda, sest krediidirisk (credit spread) suureneb, aktsiahinnad langevad ning võlakirjade tootlus kahaneb. Viimase põhjuseks on inflatsiooni aeglustumine ja nafta hinna langus.“

Kaubanduspingete eskaleerumine, võlakirjade tootluse tõus ning USA majanduse tugevus on investorite nõudlust dollari järele tõstnud. Bloombergi dollariindeks on alates aprilli keskpaigast tõusnud 8 protsenti. Riskifondide tõusule panustavate positsioonide maht jõudis hiljuti kõrgeimale tasemele alates 2017. aasta jaanuarist.

Morgan Stanley analüütikud ütlesid, et välismaalt on USA varadesse palju raha voolanud, aga see on lühiajaline nähtus ning võib kiiresti muutuda, mis võib dollari täiendava surve alla panna.

Morgan Stanley ei ole ainuke, kes prognoosib dollari langust. Goldman Sachs teatas, et dollar on jõudmas tippu, mis peaks surve alt vabastama teised valuutad, näiteks Hiina jüaani. Crédit Agricole'i arvates on demokraatide võimule pääsemise järel oodata dollari odavnemist.

Redeker lisas, et õli lisab tulle USA majanduse aeglustumine, nafta hinna langus ning jüaani stabiliseerumine. Tema sõnul annab odavam dollar võimaluse arenevatele turgudele, mille varadel peaks edaspidi paremini minema.

Hetkel kuum