Mait Kraun • 22 november 2018
USA naftatootmine on viimasel ajal tublisti kasvanud.  Foto: EPA

Nafta hind langeb edasi

Nafta odavnes ka täna, sest USA varud tõusid kõrgeima tasemeni alates eelmise aasta detsembrist. OPEC rääkis aga tootmise vähendamisest, mis aitas langust piirata, vahendab Reuters.

Brenti toornafta odavnes täna 96 sendi võrra, 62,52 dollarini barrelist. WTI odavnes 78 sendi võrra ning barrel maksis päeva lõpuks 53,85 dollarit.

Kauplemist oli küllaltki vähe, sest USA turud on täna pühade tõttu suletud.

UBSi analüütik Giovanni Staunovo ütles, et nafta on hiljuti saavutatud põhjadest taastunud, sest dollar on nõrgenenud. See muudab nafta teiste valuutade kasutajate jaoks odavamaks. „Tuge on pakkunud ka Iraani ekspordi langus,“ nentis ta.

Iraani päevane naftaeksport on sellel kuul langenud mitmesaja tuhande barreli võrra, mis näitab, et USA poolt 4. novembril kehtestatud sanktsioonid toimivad.

Hinnad on aga uuesti surve alla sattunud, sest USA naftavarud kasvasid eelmisel nädalal 4,9 miljoni barreli võrra, 446,91 miljoni barrelini – tegemist on kõrgeima tasemega alates detsembrist, selgub USA Energia Informatsiooni Administratsiooni andmetest.

USA naftatootmine püsis samuti rekordilisel tasemel – 11,7 miljonit barrelit päevas.

Maaklerfirma PVMi analüütik Tamas Varga ütles, et turgudel on negatiivne meeleolu. „Küsimus on selles, mida OPEC detsembris teeb. Kas nad vähendavad tootmist? Ja kui, siis palju?“ rääkis ta.

Hetkel kuum