Anu Jõgi • 13. veebruar 2019 kell 14:22

Helsingi börs purustab dividendirekordi

Metsakontsern UPM on üks tubli dividendimaksja Soome börsil.  Foto: KIMMO BRANDT

Soome börsi firmad maksavad sel aastal dividendiks ligi 14 miljardit eurot, varasem rekord pärineb eelmisest aastast, kirjutab Kauppalehti.

Helsingi börsil noteeritud firmad pole selgi aastal dividendiga koonerdanud, kolmapäevaks oli 60 firmat oma dividendiettepaneku teinud. Kokku on Helsingi börsil 160 ettevõtet.

„Kokku on teatatud praegu 12,91 miljardist eurost, mis on kõikide aegade rekord,“ võttis kokku Kauppalehti analüütik Ari Rajala.

Helsingi börsi senine rekord on pärit eelmisest aastast, kui börsifirmad maksid dividendiks välja 12,89 miljardit eurot.

Rajala hinnangul võib kogusumma sel aastal ulatuda 13,4 miljardi euro juurde. „Fiskars kavatseb lisaks premeerida aktsionäre ettevõtte käes olevate Wärtsilä aktsiatega. Seda arvesse võttes võib kogusumma tõusta 14 miljardini.“

Kauppalehti märgib, et Helsingi börs on olnud viimasel kümnel aastal dividenditootluse poolest Euroopa parim börs. Üheks suure dividenditootluse põhjustajaks peetakse Björn Wahlroosi, kes on Nordea, Sampo ja UPMi nõukogu esimees. Need kolm ettevõtet annavad veerandi Helsingi börsist ja on helded dividendimaksjad selgi aastal.

Hetkel kuum