Kaupleja Alex • 12. oktoober 2018 kell 13:52
Kaupleja Alex soovib apelsinimahla hinnakõikumistelt kasu lõigata.  Foto: TASS/Scanpix

Otsustasin kaubelda apelsinimahlaga

Just äsja lahkus orkaan Michael Mehhiko lahelt ja Florida rannikult. See mõjutas koheselt nafta ja apelsinimahla hindasid, mis hakkasid taas langema. Ilmselt on teil tekkinud küsimus - mis seos on orkaanil, naftal ja apelsinimahlal?

Florida jaoks on apelsinimahl sama oluline kui nafta Mehhiko lahe jaoks. Suurem osa apelsinimahlast on valmistatud just Floridas ja Brasiilias korjatud apelsinidest. Orkaan Michael võib kahjustada nafta tootmist Mehhiko lahel ning apelsinimahla tootmist Florida rannikul. Hiljuti avati Admiral Marketsis kauplemiseks ka ORANGE.JUICE (apelsinimahl) ja ma olen antud instrumendi võtnud nüüd ka enda jälgimisnimekirja.

Börsikauplemise kiirkursus alustajatele

• 15. novembril toimub Äripäevas „Börsikauplemise kiirkursus alustajatele“

• Kiirkursuse eesmärk on anda praktilised oskused kauplemisega alustamiseks ja levinumate vigade vältimiseks

• Esinevad: Tõnn Talpsepp, Fuad Rasulov ja Igor Dorošenko

• Seminarile saab registreerida SIIN!

Allikas: Äripäeva Akadeemia

Vähesed teavad, et apelsinimahl (või pigem selle külmutatud kontsentraat) on börsidel kaubeldav alates 1966. aastast. Lisaks apelsinimahlale saab kaubelda veel kohvi, kakao ja paljude teiste sarnaste alusvaradega. Turgudel nimetatakse neid “Soft commodities”. Eesti keeles tähendab see pehmeid toorained. Antud alusvarad on väga volatiilsed, kuna lisaks pakkumisele ja nõudlusele (bid & ask) on hinna kujunemisel suur roll ka ilmastikul ning saagikoristusel. Rääkides minu tulevasest tehingust, siis sel korral keskendun ainult tehnilisele analüüsile. Apelsinimahla nädalagraafikul nägin head võimalust pika positsiooni võtmiseks, kuna hind liigub mööda trendijoont. See tähendab, et kui hind murrab trendijoonest läbi, on hea aeg võtta lühike positsioon.

Apelsinimahla nädalagraafik viitab kauplemisvõimalusele.  Foto: Kaupleja Alex

Alates 2015. aasta juulist on futuurid liikunud ainult üles, aga see trend on vaikselt hakanud vaibuma. Plaan on nüüd hinna liikumist lähemalt jälgida ja keskenduda liikumisele trendijoone juures. Kui hind põrkab trendijoonelt tagasi üles, siis on hea aeg osta. Kui hind murrab trendijoonest läbi, siis on aega kaaluda lühikese positsiooni võtmist. Ehk selgub täna, kas hind murrab läbi trendijoone või mitte. Kasvu võib toetada ka fakt, et okraanihooaeg pole veel läbi ning kusagil Atlandi ookeani keskel raevutseb orkaan Leslie. Spekulandid ei näe veel põhjust hindade kasvuks, kuna langus on kestnud kaks kuud ning hinnad on seni kukkumist jätkanud. Tehniline analüüs on väga hästi toetanud otsuseid toormete futuuridega kauplemisel. Proovin ka sel korral antud strateegiaga raha teenida.

Jätkan teiste avatud positsioonide hoidmist. Saate minu tulemusi ja positsioone reaalajas jälgida MetatTrader 5 platvormi vahendusel.

Hetkel kuum