Edukat investeerimist Investor Toomasega

1185-aripaev 20. jaanuar 2011, 07:05

Algaja investori abimees on Äripäev. Kord kuus ilmub meil rubriik Investor Toomas, too tegelane selgitab põhjalikult, milliseid tehinguid ja miks ta on teinud.

Toomas teeb fondidele ja pankadele silmad ette. Üks võimalus teha investeerimisotsuseid ongi järgida investor Toomase tegemisi - nii võib võib teenida rohkem kui paigutades raha maaklerite vahendusel. Ära jääksid ka kulutused vahendajaile.

Investor Toomas on minimeerinud makstavad haldustasud, investeerides otse aktsiatesse, samuti ei pea ta kellelegi maksma tulemustasu, nagu näiteks pidid tegema Gildi kliendid.

Sajaprotsendilist garantiid Äripäev muidugi anda ei saa, et investor Toomas alati õigeid otsuseid teeb, aga tema üheksa-aastase tegevuse tulemused ja kogemused räägivad ise enda eest – tõusudele ja mõõnadele vaatamata on investor Toomas oma rahapaigutustega teinud Eesti pankadele ja fondidele silmad ette.

Investor Toomas on Äripäeva väljamõeldud tegelane (tema toimetamisi väärtpaberiturgudel juhivad Äripäeva analüütikud), kes käsutab reaalset raha. Ta alustas aastal 2002 miljoni krooniga ning on nüüdseks oma portfelli kolmekordistanud – 12. jaanuaril tegi investor Toomase portfell oma ajaloo rekordi, kasvades 205 386, 07 euroni ehk 3 213 593,76 kroonini.

Ent ka investor Toomasel ei ole sugugi alati hästi läinud. Pärast kõrghetke aastal 2007, mil tema portfelli väärtus oli üle 3 miljoni krooni, haihtus sellest järgmisel, 2008. aastal üle kümnendiku (11,8 protsenti) ehk 316 000 krooni. Toomase portfelli keskmine ajalooline tootlus on olnud siiski umbes 13,5 protsenti.
Investor Toomase pikaajaline eesmärk on kasvatada miljon kroon 30 aastaga – pensionipõlveks – 30 miljoniks krooniks ehk siis 1 917 349,46 eurot. Praegu püsib investor Toomas hästi n-ö oma graafikus ning eesmärk paistab täidetav.

Naljaga pooleks - investor Toomasel ei ole pensioni III sammast. Väljamõeldud tegelasele tulumaksusoodustus muidugi ei laiene. Aga ka tavainvestoril pole mõtet üksnes tulumaksusoodustust silmas pidades III sammast ehitada, Äripäeva analüütiku Romet Kreegi sõnul jääb soodustus aastate peale arvestades alla aktsiaturu pikaajalisele tootlusele.

Ise investeerida on seega odavam. Ja sellest aastast on see ka lihtsam – sarnaselt ettevõtetega on eraisikute väärtpaberiinvesteeringud samuti maksuvabad. Tehes investeerimiskonto, saab sealt maksuvabalt välja võtta sama rahasumma, mis ta on sinna investeerinud. Investeerimisel on suur valikuvabadus – kaubelda võib kõigil EÜ või OECD riigi väärtpaberibörsidel ja ka alternatiivbörsidel. Mis muud kui ise investeerima.

Enda saba pole küll paslik väga kergitada, kuid inimene, kel on investeerimiseks raha, aga ei usalda siinseid panku ega fonde – nende nigelad tulemused räägivad enda eest – ja iseseisvalt seda sammu ette võtta ei riski, võiks iga kuu 14,57 eurot kulutada ja Äripäeva tellida http://www.aripaev.ee/temp/online/kodutellimus/index.html).

Edukat investeerimisaastat koos Toomasega!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2011, 08:04
Otsi:

Ava täpsem otsing