Rivo Sarapik • Priit Pokk • 22. august 2019 kell 7:12

Jahe tuul liigub Eesti majanduse suunas

Eesti Panga president Madis Müller selgitas, et ebakindlus muudab majanduse väljavaateid kehvemaks nii Euroopas kui maailmas.  Foto: Andras Kralla

Neljapäevases hommikuprogrammis rääkis Eesti Panga juht Madis Müller riskidest, mis ohustavad Euroopa ja Eesti majandust lähikuudel, ning sellest, et murepilved on ka Eesti kohale tüürimas.

Juttu tuli Euroopa ja Eesti majanduse nõrkustest, keskpankade võimalustest majanduse elavdamisel ja pensionisüsteemi ümberkorraldamisest.

Kuula seda intervjuud siit:

Sel nädalal investoritelt 40 miljoni dollari kaasamisest teatanud pakirobotite tootja Starship Technologies asutaja Ahti Heinla rääkis, mida plaanib kaasatud rahaga teha.

Juttu tuli nii ettevõtte plaanidest USAs, sellest, miks on Eestis hea tehnoloogiat arendada ja miks on keeruline investoritelt investeeringut välja rääkida.

Kuula seda intervjuud siit:

Kaks aastat tagasi hakkas kehtima riigihangete seadus, kuid nüüd on rahandusministeerium saatnud seaduse parandusteks veel uuele ringile: ettepanekuid tuli kokku ligi 300. Miks vajab seadus uuesti muutmist ning mis ettepanekuid esitati, rääkis rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna nõunik Mario Sõrm.

Kuula seda intervjuud siit:

"Ei saa öelda, et elaksime igaval ajal," võttis olulisemad välis- ja börsiuudised neljapäevases hommikuprogrammis kokku Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Liina Laks. Juttu tuli USAst, Hiinast, Itaaliast, Saksamaast, Poolast, Soomest ja Venemaast.

Kuula seda intervjuud siit:

Hommikuprogrammi vedasid Priit Pokk ja Rivo Sarapik.

Hetkel kuum