Hando Sinisalu • 5. september 2019 kell 7:22

Trumpi kasuks mängib ajalugu, aga reitingutega pole hästi

Järgmise aasta sügisel toimuvad USAs presidendivalimised, kus Donald Trump üritab välja võita teist ametiaega.  Foto: Leah Millis, Reuters/Scanpix

President Trump on hakanud rääkima oma plaanidest teiseks ametiajaks. Kui suured on tema väljavaated 2020. aasta valimistel võita? Poliitikavaatleja Andreas Kaju kõneles neljapäevases hommikuprogrammis olukorrast Ameerika Ühendriikidest.

Kaju sõnul räägib Trumpi kasuks ajalooline kogemus, kahjuks aga praegused reitingud. "Üldiselt räägib ajalugu tugevalt ametis olevate presidentide kasuks. Neil on ikka tohutud konkurentsieelised eetri näol," sõnas Kaju.

Kaju rääkis pikemalt sellest, milline seis USAs poliitiliselt valitseb, millist rolli mängib meelelahutus poliitilises kommunikatsioonis ja kui edukalt on Trumpi nii-öelda kloonidel maailmas läinud.

Kuula intervjuud siit:

Nädala alguses selgus ootamatult, et Nordica uueks juhiks ei saa mitte Gunnar Kobin, vaid Erki Urva, kes on muu hulgas varem juhtinud Estonian Airi. Nordica uus juht Urva käis külas ka tänases hommikuprogrammis, kus rääkisime temaga Nordica ja Estonian Airi erinevustest ning väljakutsetest uues ametis.

Kuula intervjuud siit:

Statistikaamet avaldas eile uued Eesti elanike oodatava eluaea prognoosid - meeste eeldatav eluiga on jätkuvalt ligi 9 aastat lühem kui naistel.

Eelmisel aastal oli meeste oodatav eluiga sünnimomendil 73,9 ja naistel 82,4 aastat. Tervena elavad mehed 52,8 ja naised 55,6 eluaastat. Veel aasta tagasi näitas arvutus meestele ligi kaks ja naistele üle kolme aasta pikemat eluiga tervena. Mida neist numbritest arvata? Sel teemal rääkis statistikaameti analüütik Alis Tammur.

Kuula intervjuud:

Hetkel kuum