Kuidas teha õige valik ning millal on õige aeg tegutseda, et päästa oma ettevõte, või astuda pankrotiteele? Saates "Finantsuudised fookuses" käsitleme ettevõtete saneerimist ja pankrotti – kaht protsessi, mis määravad äri tuleviku.
- Ly Müürsoo, Paavo Siimann ja Maire Arm. Foto: Andres Laanem
Saatejuht Paavo Siimann koos külalistega – vandeadvokaat ja pankrotihaldur Maire Arm ning pankrotihaldur ja saneerimisnõustaja Ly Müürsoo, kellel kahepeale on enam kui 60 aastat kogemust – lahkavad süvitsi neid otsuseid.
Saates uurime, millised on peamised erinevused saneerimise ja pankrotiprotsessi vahel ning millal tuleks ühte või teist valida. Samuti heidame pilgu sellele, kui kaua need protsessid kestavad ja millised on mõlema menetluse etapid.
Saates selgub, kui tõenäoline on ettevõtte saneerimisel ellujäämine ning kui pikk ja keeruline võib olla pankrotiprotsess, kus vara likvideerimine ja võlausaldajate nõuete rahuldamine on keskmes. Lisaks selgitavad eksperdid, millised on saneerimisnõustajate ja pankrotihaldurite ülesanded ja tasud, kellele ja kui tihti nad aru annavad ning kuidas nad aitavad juhtida ettevõtte tulevikuotsuseid.
Saade annab praktilise ülevaate ka sellest, millised riskid ja võimalused saneerimis- ja pankrotimenetlusega kaasnevad, pakkudes ettevõtjatele hädavajalikku infot vajadusel nende raskete otsuste langetamiseks.
Saneerimine või pankrot – otsusta õigel ajal!
Seotud lood
Saneerimisprotsessist ei ole praktikas kujunenud päris see, mida oodati, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Palju kasulikke nõuandeid!
Värskes „Teabevara tunnis“ on koos ekspertidega luubi all pankrotimenetlus ja saneerimine.
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Investorite kannatuse proovile pannud PlusPlus Capitali saneerimiskava sai Harju maakohtult hävitava hinnangu, värskelt uue suuromaniku saanud firma tegevjuhi hinnangul teeniks terendav pankrot vaid kodumaise konkurendi huve.
Kui ärimees Oliver Kruuda pankrot kuulutati välja juba kolme aasta eest, vabastas kohus hiljuti Kruuda kaebuse peale ametist tema järjekorras kolmanda pankrotihalduri.
Lisatud interaktiivne kaart Läänemereriikide tänase olukorraga töötuskindlustussüsteemis
Täna näib mõeldamatu tegutseda ja töötada riigis, kus puudub töötukassa ning töötuskindlustus. Ometi kaheldi veel paar aastakümmet tagasi Eestis sotsiaalsüsteemi rajama asudes selle vajalikkuses sügavalt. Veenmist, et tegu on tõesti olulise asjaga, oli selle algatajatel omajagu.