1 veebruar 2017

Juubel: Teleskooplaadur.ee – oleme leidnud oma koha turul

Meie ettevõtte sihtgrupp on eelkõige ehitusfirmad, kuid oleme abiks kõigile, kel vaja tõsta midagi kõrgele või kaugele.  

2007. aastal transpordivaldkonnas alustanud Kris Arendus OÜ hakkas neli aastat tagasi lisaks pakkuma tele­skooplaaduri teenust, tuues turule kaubamärgi Teleskooplaadur.ee. Tagantjärele võib öelda, et tegu oli õige sammuga, sest see on avanud tee paljudele uutele võimalustele ja väljakutsetele.

Liiga lihtne on öelda, et seda ei saa teha ja kõik. Lähtume rohkem küsimusest, et kuidas seda saab teha ning oleme alati meelsasti nõus otsima keerulisematele tõstetele lahendusi kohapeal koos kliendiga.

Kris Arendus alustas transpordialal ühe väiksemat sorti veoautoga. Tänaseks on masinate arv suurenenud ja sellest on kujunenud välja hea koostöö Eesti kahe suure logistikafirmaga.  „Saime oma tegevuse transpordivallas kenasti käima ning hakkasime otsima uusi lisaks väljakutseid ja võimalusi ettevõtte laiendamiseks. Tugi­nedes juhtkonna varasematele kogemustele otsustasime kätt proovida teleskooplaadurite rentimisega,“ ütleb ettevõtte juhatuse liige Jörgen Kalle.

Esimene masin sai ostetud 2013. aasta kevadel ja järgmine sama aasta sügisel. Kuna aga tegemist oli kasutatud masinatega, seisis ettevõttel ees omajagu katsumusi masinate pideva lagunemise ja samal ajal klientidele stabiilse teenindamisega. Õppetund sai õpitud ja järgneva aasta alguses vahetati kaks kasutatud masinat ühe uue vastu. Sellega sai ka tele­skooplaadurite rent korralikult hoo sisse ning sündis kaubamärk Teleskooplaadur.ee.

Ettevõtte peamine sihtgrupp on ehitusettevõtted, kuid ollakse valmis aitama ka erakliente, kellel on näiteks vaja tõsta välimööblit kolmanda korruse rõdule. „Seega on meie sihtgrupiks kõik inimesed, kellel on vaja tõsta midagi kõrgele või kaugele,“ ütleb Jörgen Kalle, lisades, et kuigi täna ei ole nad teleskooplaadurite turul veel väga kaua olnud, on saadud klientidelt palju head tagasisidet meeldiva teeninduse kohta. „Peame üheks enda tugevuseks ka seda, et otsime pidevalt  tänapäevaseid viise enda turustamiseks ning nii on meilt teleskooplaadureid tellides võimalik saada Cashbacki kaarti kasutades alla­hindlust, mis ei ole just sellises sektoris väga igapäevane.“

Meie ettevõtte sihtgrupp on eelkõige ehitusfirmad, kuid oleme abiks kõigile, kel vaja tõsta midagi kõrgele või kaugele.  
Meie ettevõtte sihtgrupp on eelkõige ehitusfirmad, kuid oleme abiks kõigile, kel vaja tõsta midagi kõrgele või kaugele.  

Ka väga keerulised tõsted pole probleem

„Paljudel inimestel ei ole olnud kokkupuudet selliste masinatega ning nad ei tea, milline on nende suutlikkus ning kuidas saab mingeid töid teha hoopis kiiremini. Meie põhimõtteks on, et me ei otsi oma teenustele kliente, vaid klientidele lahendusi. Liiga lihtne on öelda, et seda ei saa teha ja kõik. Lähtume rohkem küsimusest, et kuidas seda saab teha ning oleme alati meelsasti nõus otsima keerulisematele tõstetele lahendusi kohapeal koos kliendiga.“

Firmas on üheksa töötajat. „Peame töötajaid üheks ettevõtte suurimaks varaks ja usume, et inimlik suhtumine ja heade tingimuste loomine töötajale aitab seda vara hoida. Tundub, et selline lähenemine on ennast ka õigustanud, sest kaadrivoolavusega meil probleeme ei ole,“ tunnistab Jörgen Kalle. „Kuigi konkurents teleskooplaadurite renditurul on väga tuntav, oleme leidnud oma koha turul. Teeme koostööd mitmekümnete ehitusfirmadega ning samuti ka paari teise teleskooplaaduri teenust pakkuva ettevõttega, et leida alati oma klientide jaoks võimalus neile vajaliku töö tegemiseks masin leida.“

Nüüd kokkuvõttes võib öelda, et Kris Arenduse areng on olnud suhteliselt rahulik ja stabiilne – keskmiselt lisandub aastas üks masin. Sellel aastal on plaanis laiendada masinaparki tele­skooplaadurite näol ning soetada endale üüripindade asemel oma kontori- ja garaažiruumid.

Hetkel kuum