Eesti ettevõtjad lahendavad ruumiprobleeme ilmastikukindla PVC-halli abil

Aina enam Eesti ettevõtjaid lahendab oma ruumiprobleemid ilmastikukindla, kuumtsingitud teraskonstruktsiooniga PVChalli abil. Enamasti lao- või tootmisruumina kasutatavat halli saab tellida täpselt vajaminevas suuuses ning kivist või puidust hoone alternatiivina hoiab see kokku nii aega kui ka raha. Lisaks on PVC tulekindel materjal ning kaarhalli saab vajadusel mobiilselt ümber paigutada.

Lehtmetalli laserlõikust ja järeltöötlust pakkuv ANK Technology OÜ soovis ruumipuuduse leevendamiseks leida kiire kaasaegne lahenduse, mille kvaliteet ja hind oleksid kooskõlas. Nii pöörduti Raplamaa ettevõtte FinEst-Hall Baltic poole, kus ollakse üle 15 aasta PVC materjalist hallide tootmise ja püstitamisega tegelenud.

ANK Technology PVC hall ühendatud hoonega.  

„Oleme veendunud, et tegime õige otsuse, sest hall väga harmoneerub olemasolevaga majaga, kõikidele külalistele lahendus väga meeldib ja paljud on küsinud valmistaja andmed,” ütleb Aleksandr Voinov ANK Technologyst. „Meil oli aja jooksul tekkinud ruumiuudus, aga tänu PVC hallile saime valmistoodangu ja toormaterjali ladustamise jaoks juurde 400 m2 pinda. Mulle meeldis väga, et FinEst-Hall Balticu töötajad on konkreetsed, korrektsed, paindlikud, meeldivad ja nendega oli mugav koostööd teha.”

Valgamaal Sangastes tegutsev Silva-Agro OÜ otsustas samuti PVC halli kasuks, et suurendada laopinda. Ettevõtte esindaja Riho Urvaste sõnul valisid ka nemad tarnijaks Finest-Hall Balticu, kuna nende hinnatase on soodne ja taustapäringud iseloomustasid ettevõtet positiivselt. „Uus hall annab meile võimaluse suurendada laoteenuste mahtu. Ja tehtud töö eest anname positiivse hinde, sest koostöö oli igati meeldiv.”

Uus hall andis põllumajandusettevõttele võimaluse suurendada laopinda.  

Halli suurusel piire ees pole

FinEst-Hall Baltic juht Jaanus Laane sõnul seisab iga arenev tootmis-, tööstus-, põllumajandus- ja kaubandusettevõte ühel hetkel küsimuse ees, kuidas lahendada ruumipuuduse probleem ja kuidas seda teha kiiresti ning võimalikult soodsalt. Kuna PVC hallide projekteerimine, tootmine ja püstitamine on kiire protsess ning hallid on Eesti heitlikus kliimas vastupidavad, valitakse sageli lisaruumi tekitamiseks just see lahendus. Aega tellimuse esitamisest kuni hoone üleandmiseni võtab umbes kaks kuud.

Piire ei sea ka ehitatava hoone suurus, sest PVC materjal võimaldab ehitada sadu ja tuhandeid ruutmeetreid ning erineva kuju ning kujundusega halle. PVC on hooldusvaba, külma- ja tulekindel materjal, mis vastab nõuetele EN 13501-1/DIN 4102 C-S2,d0 ja külmakindlusnõuetele SFS-EN 1876-1. PVC on väga tugev ning vastab rebimistugevusele DIN 53363/550/550 N ja tõmbetugevusele EN ISO 1421/DIN 53354/4000/4000 N/5cm. Kattematerjali saab tellida erinevates värvides ning piltide ja logodega. Kuna PVC laseb läbi piisavalt valgust, tähendab see suvisel ajal kokkuhoidu elektrienergia arvelt.

PVC keevitustehnoloogia on suhteliselt kulukas, seepärast ühendab suurem osa PVC katetega tegelevaid ettevõtteid PVC-d kuumaõhupuhuriga kokku sulatades. Kuna selline ühendusviis ei taga ühtlast keevituskvaliteeti, ühendused ei jää sirged ja suurte pingete juures võivad keevised rebeneda, soetas FinEst-Hall Baltic OÜ 2018. aastal endale eelmisest pingist mitu korda suurema ja maailma parima Forsstromi kõrgsagedus PVC-keevitusliini. Antud liin annab neile eelise keevituskvaliteedis ja tootmiskiiruses. Tänu antud seadmele on võimalik toota mitte ainult PVC-katteid hallidele, vaid see võimaldab kiiresti ja kvaliteetselt toota mistahes PVC katteid: kardinaid, tootmissektsioone eraldavaid lamellkardinaid, veoauto haagise tente, basseinikatteid, varjualuseid ja kõiki muid tooteid, kus annab kasutada PVC katet.

Karkassid toodetakse Raplamaal

Hallide metallist karkassid toodetakse Raplamaal Pahkla külas. Tegemist on 99% kuumtsingitud teraskonstruktsioonidega, mis sobivad nii mere soolase õhu kätte kui ka raba servale niiskesse kliimasse, sest tsink ei lase metallil rooste minna. Heaks näiteks on FinEst-Hall Balticu valmistatud hallid Kunda, Muuga ja Bekkeri sadamas.

Kui teie ettevõttel on tekkinud ruumipuudus ja näete ühe võimalusena oma probleeme lahendada PVC halli abil, on kõige mõistlikum võtta ühendust FinEst-Hall Balticu spetsialistidega. Nemad aitavad jõuda selgusele, millised on kliendi vajadused ning pakkuda ratsionaalseid lahendusi. Näiteks tuleks enne halli tellimist mõelda, kuidas oleks kinnistul kõige mugavam paika panna logistika, et uksed avaneksid õigele poole ning piisavalt laialt? Või kas täna projekteeritav laohoone peaks katma ettevõtte vajadused ka viie või 10 aasta pärast? Sest kui ettevõte areneb kiirelt ning vajab ehk juba mõne aasta pärast rohkemat pinda, on otstarbekas ehitada hall võimalusega seda hiljem pikendada. Ja kui juhtub vastupidi ehk ettevõttel hoopiski kaob vajadus hoone järele, saab selle lihtsa vaevaga maha võtta, edasi müüa ja mujale püstitada.

FinEst-Hall Baltic OÜ on Eesti ainus PVC hallide tootja, kes toodab PVC katted ja metallkonstruktsioonid ning paigaldab need oma paigaldusmeeskonnaga ise. Toodangust 50% eksporditakse Skandinaavia turule ja 50% toodetakse kodumaale, aidates kohalikel ettevõtetel oma äri laiendada.

Täpsemat infot erinevate lahenduste kohta leiab FinEst-Hall Balticu kodulehelt www.pvc-hall.ee

Hetkel kuum