• OMX Baltic0,22%319,39
  • OMX Riga0,1%972,31
  • OMX Tallinn−0,06%2 228,28
  • OMX Vilnius0,43%1 512,81
  • S&P 500−1,09%7 659,44
  • DOW 30−0,34%52 002,41
  • Nasdaq −2,14%26 140,03
  • FTSE 1000,38%10 881,9
  • Nikkei 2251,39%65 324,29
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,89
  • GBP/EUR0,00%1,19
  • EUR/RUB0,00%94,58
  • OMX Baltic0,22%319,39
  • OMX Riga0,1%972,31
  • OMX Tallinn−0,06%2 228,28
  • OMX Vilnius0,43%1 512,81
  • S&P 500−1,09%7 659,44
  • DOW 30−0,34%52 002,41
  • Nasdaq −2,14%26 140,03
  • FTSE 1000,38%10 881,9
  • Nikkei 2251,39%65 324,29
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,89
  • GBP/EUR0,00%1,19
  • EUR/RUB0,00%94,58
Baltimaadest juhitud ja globaalselt tegutsev finantstehnoloogiaettevõte Eleving Group avab investoritele võimaluse osaleda oma edukäigus 7. märtsini kestva võlakirjapakkumise kaudu, mis pakub 10% aastatootlust tähtajani. Ettevõtte pikaajaline kasv, end edukalt tõestanud ärimudel ja tugev finantsbaas teevad sellest ühe atraktiivse investeerimisvõimaluse Balti regioonis.
Eleving Group tegi edukalt Balti börsi eelmise aasta suurima IPO
  • Eleving Group tegi edukalt Balti börsi eelmise aasta suurima IPO
  • Foto: ERNESTS DINKA

Miks investeerida Eleving Groupi võlakirjadesse?

  • Kõrge fikseeritud tootlus: Uute pakutavate võlakirjade tootlus tähtajani on suurusjärgus 10% ja lõpptähtaeg on 31. oktoober 2028. Uute 2023/2028. aasta kõrgema nõudeõiguse järguga tagatud ja garanteeritud eurovõlakirjade fikseeritud aastane kupongimäär on 13% koos kvartaalsete intressimaksetega, mis pakub stabiilset ja atraktiivset tulu.
  • Tõestatud kasvulugu: Financial Timesi poolt tunnustatud ettevõte on näidanud järjepidevat kasvu läbi aastate.
  • Tugev krediidireiting: Fitch Ratingsi B reiting stabiilse väljavaatega kinnitab ettevõtte usaldusväärsust.
  • Mitmekesine ärimudel: Tasakaalustatud portfell kolmel kontinendil ja 16 riigis tagab stabiilse tulubaasi.
  • Konservatiivne finantsjuhtimine: 29,3%-ne kapitalisatsioonimäär näitab tugevat finantspositsiooni.
  • Ambitsioonikas kasvustrateegia: Plaan äri kolme aasta jooksul kahekordistada lubab edasist väärtuse kasvu.
Eleving Group on üles ehitanud mitmekülgse ja kasumliku ärimudeli, mis toetub kolmele peamisele tuluallikale. Traditsiooniline sõidukite rahastamine andis 2024. aastal 73,5 miljonit eurot tulu, paindlikud ja tellimuspõhised tooted tõid 47,9 miljonit eurot ning tarbimislaenude segment genereeris 95,6 miljonit eurot. Selline mitmekesine tulubaas ja end tõestanud ärimudel on taganud stabiilse kasvu ja vähendanud riske.
2024. aasta oli ettevõttele märgiline – müügitulu kasvas 217 miljoni euroni, näidates 15% kasvu võrreldes eelmise aastaga. EBITDA ulatus 90 miljoni euroni, kasvades aastaga 16%. Grupi puhaskasum jõudis rekordilise 29,6 miljoni euroni, näidates 21% kasvu aastavõrdluses.
Eleving Group korraldas eelmisel aastal Balti börsi aasta suurima IPO, ühtlasi Läti läbi aegade suurima erakapitalil põhineva esmase avaliku pakkumise, kus institutsionaalsed ja jaeinvestorid Balti riikidest ning Euroopast näitasid Eleving Groupi vastu üles elavat huvi. Eleving Groupi IPO tähistas olulist verstaposti ja rõhutas ettevõtte tugevat positsiooni turul. Olles üks väheseid Balti ettevõtteid, millel on kasvav äritegevus ka väljaspool regiooni, toob Eleving Group kohalikule turule väärtuslikku mitmekesisust ja pakub tugevat dividendipoliitikat.

Hetkel kuum

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele