7. november 1995 kell 22:00

Swedfund investeerib Raepanga kapitali

Pindma lisas, et algselt 15 miljoni krooniseks plaanitud võlakohustuste emissiooni mahtu on võimalik paari miljoni võrra tõsta. Vastavalt IASile võib allutatud võlakohustuste maht omakapitalis olla kuni kolmandik. Oktoobri lõpu seisuga oli Raepank müünud 13,5% aastaintressiga seitsmeaastasi võlakohustusi 10,5 miljoni krooni eest.

Pindma märkis, et Swedfundile müüdavate võlakohustuste aastaintress on veel läbirääkimiste objekt, fondile müüdavate võlakohustuste hind ja intress määratakse mõne valuuta põhjal. Ülejäänud investeeringusumma eest omandab Swedfund panga aktsiaid, seni on aktsia müügihind määratlemata.

Vahur Pindma sõnul on Raepanga aktsionärid soovinud korraldada kinnist aktsiaemissiooni 50 miljoni kroonise omakapitali nõude täitmiseks.

Pindma lisas, et see, kas puuduvad miljonid saadakse ainult aktsionäridele suunatud aktsiaemissioonist või kaasatakse ka mõni strateegiline investor, selgub novembri lõpus.

Raepanga bilansimaht oli oktoobri lõpu seisuga 296,3 miljonit krooni, omakapital 33,6 miljonit krooni ja aktsiakapital 15 miljonit krooni. Swedfundile kuulub ka üheksandik Eesti Investeerimispanga üheksa miljoni ECU-suurusest aktsiakapitalist. Swedfundi esindajad saabuvad Eestisse homme.

Hetkel kuum