5. detsember 1995 kell 22:00

Interneti-maania ei rauge

«See on nagu tulbimaania,» kirjutas New York Times finantsjuht Conrad Herrmanni tsiteerides, viidates Netscape Communicationsi aktsiate peadpööritavale tõusule. «Tulbimaania» on maailma ajaloos tuntud suurim aiandushullus, mis hävitas majanduslikult paljud jõukad hollandlased, kui riigi valitsus 1637. a reguleeris äri tulbisibulatega ja turg kukkus.

Ajalugu ei ole veel Interneti-hullusele oma hinnangut andnud. San Francisco investeerimispank Hambrecht & Quist prognoosis, et Interneti tooted ja teenused loovad järgmise viie aasta jooksul 23 miljardi dollarilise tehnoloogiaturu. See võrdub kogu tarkvaratööstuse mahuga tänapäeval.

Mõjuvõimas Wall Streeti investeerimispank Goldman, Sachs & Co pani Netscape'i enda poolt soovitatavate aktsiate nimekirja, nimetades seda tõenäoliselt järgmiseks Microsoftiks.

Kahekümne kuu eest loodud Netscape müüb tarkvara, mis võimaldab kompaniidel avada oma sektor globaalses arvutivõrgus Internet. Vaatamata sellele, et kompanii turuväärtus on kerkinud 5,46 miljardi dollarini, ei ole ta veel kasumit toonud. Turg teeb aga panuse sellele, et kui maailm pöördub järjest enam elektrooniliselt ühendatud arvutitega sidepidamise poole, saab Netscape'ist selle protsessi kujundaja ja standardite looja. BNS

Hetkel kuum