7. detsember 1995 kell 22:00

Balteco plaanib köögimööblit tootma hakata

«Köögimööblit hakkame tootma kindlasti, aga millal ja kellega koostöös, see on veel lahendamata,» lausus Orro.

Balteco peadirektor lisas, et ilmselt ei hakka firma üksinda köögimööblit tootma, vaid selleks koopereerutakse mõne firmaga. Partnerite otsimiseks käivad praegu läbirääkimised.

Köögimööbli turustamise võimaluste väljaselgitamiseks viib Balteco praegu läbi turu-uuringut Lätis ja Leedus. «Me näeme oma köögimööblile tulevikus peale Läti ja Leedu turgu ka Ukrainas ning ma ei varja, et Balteco toodangu vastu on viimasel ajal hakanud huvi tundma mööbli hulgiostjad Soomes,» rääkis Orro.

Sellel aastal paigaldas Balteco oma tehasesse MDF-plaadist uste tootmisliini, mis läks maksma seitse miljonit krooni. Investeering peaks Orro hinnangul ennast ära tasuma umbes kolme aastaga.

Pärast tootmisliini paigaldamist on Balteco Baltimaades ainus firma, kes tegeleb MDF-plaadist uste tootmisega. Varem ostsid Baltimaade mööblifirmad seda Soomest.

«Kuna Balteco on praegu spetsialiseerunud vannitoamööbli tootmisele, siis toodetakse Baltimaade mööblitööstusele MDF-plaadist uksi tellimustööna,» lausus Orro.

Balteco käesoleva aasta käibeks prognoosis peadirektor 65 miljonit krooni. Eelmisel aastal oli firma käive 52 miljonit krooni. Uue tootena on Balteco käesoleval aastal turule toonud aurusauna ja vannitoamööbli.

Hetkel kuum