20. märts 1996 kell 22:00

Karree Lihatööstus taotleb sooduskrediiti

Krediidi abil investeeritaks kuni kaks miljonit pakendamisseadmete ostuks, ülejäänu eest tasutaks varasem laen, ütles Karree tegevdirektor Kalev Villem.

Karree on lihatööstusesse investeerinud 13 miljonit krooni, mis on peamiselt kulunud kasutatud lääne seadmete hankimiseks. Villemi sõnul on tänaseks lääne tehnika vastu ümber vahetatud 90 protsenti kogu ettevõtte seadmepargist.

Villemi ütlusel tuleb soetada kuni kahe miljoni kroonine vaakumpakendamisliin. «Kui praegu on meie toodetest pakendatud viis protsenti, siis paari aasta pärast kujuneb pakendatud toodangu osakaaluks 95 protsenti,» lisas ta.

«Meil on peal ka viie miljoni kroonine võlg, mille tagasimaksmine ei võimalda tänavu suuri investeeringuid teha,» lausus Villem.

Karree Lihatööstuse tegevdirektor möönis, et ettevõtte lootus on saada EVEA pangast alla 15protsendilise intressiga laenu, millega saaks tagasi maksta eelmise, viis protsenti kõrgema intressiga laenu.

EVEA panga Viimsi filiaali juhataja Jaan Seppel lausus, et Karree põllumajanduslaenu initsiatiiv pärineb pangalt. «Asi on selles, et meie pank on põllumajandusest väga kaugel ning nüüd otsime võmalikke projekte, mida saaks esitada peapangale,» ütles Seppel. «Peapank valib parimad projektid välja ning esitab need maaelu arengu fondile laenuressursi saamiseks.»

Karree väljavalimist teiste põllumajandusettevõtete seast põhjendas Seppel senise eduka omavahelise koostööga. «Oleme soovinud krediteerida sellist ettevõtet, kelle tulemused väärivad turule püsimajäämist,» lisas ta.

Karree eelmise aasta käive oli 40 miljonit krooni, selleks aastaks on käibeprognoos Villemi sõnul 50--60 miljonit krooni. Ettevõtte toodangumaht ulatub hetkel seitsme tonnini päevas, töötajate arv on 93.

Hetkel kuum