14. aprill 1996 kell 22:00

Segadus siseministeeriumi arvutihanke konkursiga

Arvutite hankekonkursi abil soovis siseministeerium osta endale 18 Intel Pentium protsessoriga varustatud arvutit ja 18 maatriksprinterit. Hanke suurusjärk on spetsialistide hinnangul umbes 300 000 krooni. Siseministeeriumi kutse võistupakkumisele ei olnud aga vormistatud korrektselt. Sealt puudus näiteks kuupäev, millal kutse on väljastatud.

Tammiste sõnul ei tea ta, et kutse võistupakkumisele oleks avaldatud pressis, samas aga sai tähtaeg pakkumuste saatmiseks läbi juba reedel, 12. aprillil.

Nii Tammiste kui Koobi kätte jõudis siseministeeriumi kiri alles 10. aprillil. See võib Tammiste sõnul luua võimaluse, et konkursi korraldaja valib välja pakkumuse, mis ei lähtu riigi huvidest, vaid mingitest muudest huvidest.

Tammiste tunnistas samas, et konkurss ei pruukinud olla vastuolus seadusega, kuna praegu kehtiv riigihangete seadus jätab konkursi korraldajatele suhteliselt vabad käed.

Lisaks ASile Pennu ei olnud siseministeeriumi hankekonkursist kuulnud ka kaks teist Eesti suuremat arvutivalmistajat Microlink ja Astrodata.

Siseministeeriumi infotehnoloogia osakonna juhataja Marko Arula väitis, et tegelikult ei olegi konkurssi veel välja kuulutatud. Siseministeeriumi blanketile trükitud kutse oli hoopis mustand. Arula sõnul sattus mustand temale teadmata viisil arvutifirmade kätte.

Tundmatuks jääda soovinud allika sõnul on siseministeeriumil kõnealune hange siiski käsil. Kutse võistupakkumisele oli väljastatud aga vähestele. Juhul kui keegi tõstab konkursi ajal üles küsimuse selle korrektsusest, saavad korraldajad väita, et konkurssi ei olegi veel välja kuulutatud. Samas saab tänu kutse väljastamisele pärast konkursi lõppu öelda, et riigihange viidi läbi konkursi korras.

Hetkel kuum