28. aprill 1996 kell 22:00

Eesti Kindlustuse vastu huvi tundjate ring laieneb

Balti Reiside ASi (Baltic Tours) üks omanikke Mait Metsamaa ütles, et koos ELKE Grupiga koostatud erastamispakkumuse projekt on valmis, lõplik otsus erastamisel osalemiseks tehakse täna.

Metsamaa kahtles tehtava pakkumuse konkurentsivõimes, sest ETFC Grupi ja Hoiupanga pakkumused on tema teada tugevamad.

Metsamaa hinnangul oleks Eesti Kindlustuse normaalne turuhind 40--60 miljonit krooni, aga ta avaldas arvamust, et riikliku kindlustusseltsi hind kruvitakse saja miljoni kroonini.

Metsamaa, ELKE Grupi juhatuse esimehe Vello Väinsalu ja Eesti Kindlustuse töötajate ühise pakkumuse rahastajad oleksid Metsamaa sõnul Soome ja Rootsi pangad, kes peavad Eesti Kindlustuse ostmist Metsamaa kinnitusel väga tasuvaks projektiks.

Ants Laose juhitava ETFC Grupi ASi pakkumus Eesti Kindlustuse aktsiate ostmiseks on Äripäeva andmetel seotud Ühispangaga.

ETFC Grupi nõukogusse kuuluv ASi Epeks peadirektor Toomas Kõuhkna on varem kinnitanud, et nimetatud toiduainetööstuse valdusfirma võib saada Esimese Tervisekindlustuse ASi üheks aktsionäriks.

Eesti Kindlustuse erastamispakkumuste esitamise viimane tähtaeg on neljapäev.

Varem on osalemisest riikliku kindlustusseltsi erastamisel teatanud Tallinna Pank (kindlustusseltsi Leks suuraktsionär), kindlustusselts Eesti Aeromet, kindlustusselts Polaris koos ERA Pangaga, Ühispank ning AS Pindi Invest koos Hoiupangaga.

Samuti on Äripäevale teada, et Eesti Kindlustuse erastamiskonkursil soovivad osaleda üks väike, kuid suhteliselt edukas Rootsi kindlustusselts ning üks Euroopa kindlustuskontsern.

Hetkel kuum