28. aprill 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Reedel kirjutas majandusminister Andres Lipstok alla ASi Eesti Põlevkivi asutamise käskkirjale, millega määrati kindlaks ka ettevõtte nõukogu ja juhatuse koosseis ning aktsiakapital.

RE Eesti Põlevkivi haldusnõukogu esimees Tiit Männiksaar ütles, et Eesti Põlevkivi minimaalseks aktsiakapitaliks määrati 443 miljonit ja maksimaalseks 600 miljonit krooni. Eesti Põlevkivi nõukogusse kuuluvad majandusministeeriumi asekantsler Arvi Hamburg, peaministri majandusnõunik Heido Vitsur, rahandusministeeriumi asekantsler Peep Lass, majandusministri nõunik Tiit Männiksaar, keskkonnaministeeriumi osakonnajuhataja Guido Paalmäe, Eesti Põlevkivi peadirektori asetäitja Ivar Kukk ja ettevõtte pressiesindaja Hans-Ahto Männiste.

Eesti Põlevkivi juhatusse kuuluvad peadirektor Väino Viilup ning tema asetäitjad Vello Tohver, Ago Siim ja Lembit Võlu. ÄP

Eesti Päevalehe osanik, ASi Päevaleht juhatuse esimees Margus Mets kinnitas, et ta kavatseb müüa endale kuuluvaid ajalehe aktsiaid.

Mets lisas, et seni pole vastuvõetavat pakkumust aktsiate ostmiseks keegi teinud. Ta möönis, et ASi Pindi Invest omanik Rein Kilk on varem teinud pakkumuse, kuid tehing jäi pooleli.

Endine Eesti Päevalehe vastutav väljaandja põhjendas oma lahkumist ajalehest Eesti Päevalehe ja Eesti Sõnumite äpardunud ühendamisega, mis ei toonud kaasa ühte tugevat lehte Põhja-Eesti turul. ETA

Hetkel kuum