2. mai 1996 kell 22:00

Keda sooviksite täna näha Eesti peaministrina?

Ma arvan, et oleks aeg Siim Kallast proovida. Tal on kindlasti huvitavaid ideid.

Nendest meestest, kes on ennast peaministrina näidanud, eelistaksin Andres Tarandit. Tarand on oma tegemistes tasakaalukas. Kui talle anda rohkem aega, hakkavad asjad minema heas suunas.

Tiit Vähi on küll ka mitmetpidi tugev, kuid toetajate ring tema ümber pole nii hea, et ta saaks normaalselt tööd teha. Tööstuspoliitika näiteks praeguse seisuga ikkagi ei arene, olgugi, et Vähiga on töösturid teatud kokkuleppeid saavutatud.

Olen hetkel Siim Kallase poolt, sest praeguse peaministriga ei saa ettevõtjad sugugi rahul olla.

Siim Kallase puhul ei mängi kaasa mitte ainult isiklik sümpaatia, vaid ka poolehoid reformierakonnale üldse. Need ettepanekud, mis on reformierakonna poolt tehtud, on ettevõtjate jaoks igati tervitatavad.

Andres Tarandi kohta ei ole ka midagi paha öelda, ta sisendab inimestesse igati usaldust.

Tiit Vähi aga jätaks küll mängust välja. Ma ei ole rahul koonderakonnaga ja sellega, kuidas nad omi ning riigi asju ajavad.

Ilma kahtluseta tahaksin peaministri kohal näha Andres Tarandit. Olen Andres Tarandi valitsuses olnud ja näinud, kuidas ta oskab meeskonna tööle panna.

Praeguse peaministri häda on see, et tal pole riigimehele vajalikku haaret. Olles naisterahvas, võin ka öelda, et tema suhtumine õrnemasse poolde pole mitte õrn ja taktitundeline, vaid üsna jõhker.

Siim Kallas on igapidi sümpaatne inimene, aga me pole päriselt aru saanud, milline see reformierakonna poliitika ikkagi on. Kui on aga valida, kas Kallas või Vähi, siis oleme mõõdukatega eelistanud Kallast.

Olles avalik-õigusliku institutsiooni eesotsas, ei sobi mul sellistele küsimustele vastata. Ma võin öelda diplomaatiliselt, et juba seaduse järgi ei saa ma olla politiseeritud kuju. Pean olema võrdsel kaugusel kõikidest poliitilistest jõududest, kes Eestis tegutsevad.

Samas aga näen üsna mitut võimekat meest või naist, kes saavad valitsusjuhi raske koormaga hakkama, kuid ma ei nimetaks kedagi personaalselt.

Kunagi järgmisel aastal, kui ma oma ametis ehk enam ei ole, on võimalik ka minu sümpaatiatest ja eelistustest peaministri kohale pikemalt rääkida

Hetkel kuum