3. juuni 1996 kell 22:00

Võõras sularahaautomaat võtab lisaraha

Teise panga rahaautomaati kasutades tuleb kas pangal või tema kliendil tasuda selle eest automaadi omanikule kuus krooni, mis on mõeldud 300 000kroonise automaadi omanikule kompensatsiooniks tehtud kulutuse eest, ütles pankade kaardikeskuse tegevdirektor Margus Aun.

Aun märkis, et selles suhtes, kas võõra automaadi teenustasu maksab pank või klient, jätsid kaardikeskuse aktsionärid kaardi väljastanud panga otsustada.

Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal ütles, et Hoiupanga kaardi omanik peab hakkama maksma võõra automaadi kasutamise eest ise.

Mõelge ise, meil on üle 100 000 kaardi, kui igaüks käiks korra päevas teises automaadis, oleks see 600 000 krooni päevas, märkis Taal.

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk aga lausus, et Forekspank hakkab tasu Forekspanga kaardiomaniku võõra automaadi kasutamise eest maksma ise.

Luki sõnade kohaselt on tasu võtmine kliendilt kasulik neile pankadele, kellel on palju automaate. Kui väikese automaadite arvuga pank hakkab kliendilt tasu võtma, lähevad need suure automaatide võrguga panka üle, lisas Lukk.

Margus Aun ütles, et järgmisel teisipäeval tuleb kokku Eesti pankade kaardikeskuse nõukogu, kes hakkab arutama pankade ühtse automaadivõrgu käivitamist. Praegu testivad ca viitkümmend võrku ühendatud nelja panga automaatide koostööd pankade oma töötajad, lisas Aun.

Aja jooksul ühendab kaardikeskus võrku ka ülejäänud automaadid, mida Hoiupangal, Hansapangal, Tallinna Pangal ning Forekspangal on ühtekokku üle saja.

Hetkel kuum