9. juuni 1996 kell 22:00

Flemako pankrotihaldur pöördus majanduspolitseisse

Venemaalt jäätist importinud Flemako omanikud Marko Piir ja Aavo Sillasoo pöördusid mullu novembris ise Tallinna linnakohtusse avaldusega välja kuulutada firma pankrot. Avalduses oli võlasummaks märgitud enam kui 1,1 mln krooni.

Pankrotimenetluse käigus selgus aga, et firma omanikud olid võlgade hulka arvanud üle 800 000 kr arveid, mis tegelikult olid tasutud.

Flemako allakäik algas firma omanike väitel juunis 1995, mil veterinaarkontrolli piiriinspektsioon keelas Moskva oblastist kauba sisseveo ja transiidi Eesti kaudu.

Väidetavalt oli selle põhjuseks samal kuul Flemako juhatuse aktiga 155 000 kr ulatuses mahakantud jäätisekogus, mis oli riknenud külmutusseadmete seiskumise tõttu transportimisel.

Pankrotimenetluses selgus ka, et 600kroonise aktsiakapitaliga Flemako laenas raha äri alustamiseks ja edendamiseks Bahamal registreeritud firmalt Reval Trading, mille kontot käsutasid Flemako omanikud.

Lisaks Sillasoole ja Piirile on mõnel dokumendil veel ka Andres Sonni nimi. Ühtekokku laenas Flemako Reval Tradingult 300 000 kr ja Andres Sonnilt 158 000 kr.

Segased suhted olid Flemakol ASiga Franten. Need põhinesid peamiselt suulistel kokkulepetel. 4. juunil 1996 mõistis Tallinna linnakohus Frantenilt Flemako kasuks välja 286 000 kr võlga koos viivistega. Franten kavatseb otsuse edasi kaevata, seda enam, et hiljuti selgus Flemako omanike ühepoolne kohustus tasuda külmseadmetega jäätisekastide eest.

Hetkel kuum