11. juuni 1996 kell 22:00

Väärtpaberihinnad Tallinna börsil langevad

Börsi esimese töönädala jooksul langes kõige enam Hüvitusfondi VI emissiooni obligatsioonide ja Tallinna Panga aktsiate hind. Hüvitusfondi VI obligatsioonide hind langes 3,9 krooni ja jõudis esmaspäeva õhtuks 74,6 kroonini obligatsiooni eest. Tallinna Panga aktsiad langesid ühe krooni võrra 47 kroonini aktsia eest.

Nädalaga tõusid Hansapanga aktsiate ja Hüvitusfondi V emissiooni obligatsioonide hinnad. Hansapanga aktsia hind tõusis 0,9 krooni 93 kroonini ja Hüvitusfondi obligatsioonide hind ühe krooni võrra 81 kroonini.

Tallinna väärtpaberibörsi indeks TALSE langes eile 0,45 protsenti ja jõudis 98,5 punktini.

Väärtpaberibörsi projektijuhi Helo Meigase sõnul on hindade languse peamine põhjus saabuv suvi. Väärtpaberiturg muutub loiuks, nõudlus langeb ning see omakorda tingib hinna languse turul, kommenteeris Helo Meigas.

Tallinna väärtpaberibörsi teise töönädala alguseks on tunduvalt vähenenud börsil noteeritud väärtpaberitega tehtavate börsiväliste tehingute maht. Kui börsi käivitudes oli börsiväliste tehingute maht kaks korda suurem börsil registreeritud tehingute mahust, siis üleeile registreeriti ainult üks börsiväline tehing. Tehingu kogumaht oli 77 400 krooni ja selle käigus vahetas omanikku 960 Forekspanga aktsiat. Börsil registreeriti samal ajal 30 tehingut 55 000 aktsiaga ja börsi kogukäive oli 4,28 miljonit krooni.

Helo Meigase sõnul oli eelmise nädala suur börsiväliste tehingute arv tingitud eelkõige tehnilistest probleemidest, kuna maaklerid ei pääsenud veel börsisüsteemi.

Hetkel kuum