25. juuli 1996 kell 22:00

EBRD avab Forekspangale üle 100miljonilise krediidi

Raivo Eriku sõnul on krediidiliin mõeldud edasilaenamiseks peamiselt eraettevõtete investeerimisprojektide rahastamiseks.

Krediteerimisele kuuluvad Eriku kinnitusel keskmise ja pikaajalise iseloomuga investeerimisprojektid ja käibekapital. Seda juhul, kui käibekapital on seotud ettevõtte käivitamise või investeeringutest tuleneva kasvuga, täpsustas Erik.

«Seega saame uue krediidiliini kaudu nii refinantseerida juba tegutsevaid firmasid, kui ka rahastada täiesti uusi projekte,» ütles Erik. Optimaalseks pikkuseks EBRD krediidiliini raames finantseeritavatel projektidel peab Forekspank kaks kuni seitse aastat.

Ühele projektile antava laenu või laenude sobivaimaks suuruseks on Eriku sõnul kuni kümme miljonit krooni. «Ühe projekti maksimaalsuuruseks võib olla 20 miljonit krooni, kusjuures laen antakse üldjuhul välja Saksa markades,» selgitas ta.

Eriku kinnitusel kujuneb keskmiseks laenuintressiks 12 protsenti.

Forekspanga avalike suhete osakonna spetsialisti Ranno Pajuri sõnul on see esimene krediidiliin, mille Forekspank EBRDlt saab.

André Küüsvek EBRD Eesti esindusest kinnitas, et krediidiliin Forekspangale on Eesti pankade seas kuues. «Varem on meilt krediidiliini saanud Hansapank, Ühispank, Hoiupank, Investeerimispank ja Tallinna pank,» loetles Küüsvek.

Küüsveki sõnul on enamus laene olnud suunatud edasilaenamiseks eraettevõtjatele. «Vaid Hansapank sai selle aasta märtsis ühes ettevõtluslaenuga ka eluasemelaenu,» ütles Küüsvek.

Hoiupanga PR-osakonna vanemspetsialisti Erki Peegeli kinnitusel on eelmise aasta suvel EBRDlt Hoiupangale antud 13 miljonit Saksa marka praeguseks täies mahus ära kasutatud. «Ainus tingimus laenu kasutamisel oli, et sellega peab krediteerima eraettevõtlust,» täpsustas Peegel.

EBRD on osanik kahes Eesti pangas. Hoiupangast kuulub Euroopa pangale 21 protsenti ja Investeerimispangast 33 protsenti.

Hetkel kuum