ME Pärnu Turismiarendus direktori Tiina Kiibuse sõnul saab praegu suvepealinna külastajate hulka hinnata vaid turismiinfopunkti ehk i-punkti külastatavuse ja hotellide täituvuse järgi.
Selle suve esimese kahe kuuga käis i-punktis turismiinformatsiooni saamas 5248 inimest, neist 47 protsenti olid soomlased. 1995. aasta kolmel suvekuul külastas i-punkti ca 5000 inimest, kellest soomlasi oli 37 protsenti.
Pärnu Turismiarenduse andmetel oli suve alguses täituvus Pärnumaa majutusasutustes 60 protsenti ja taastusravikeskustes 74 protsenti.
Pärnu linna sotsioloog Kaidi Kandla ütles, et sellel aastal ei ole põhiliseks Pärnu magnetiks enam hea ilm ja rand. «Nüüd tullakse siia rohkem tänu kultuuriüritustele ning linna suvepealinna-imagole,» lisas ta.
Turismipunkti külalisterohkeim päev sellel aastal oli 12. juuli, kui infot käis saamas 221 turisti. 1995. aasta rekordpäeval külastas i-punkti 151 inimest.
Kõige rohkem külastajaid saabub Pärnusse Soomest, Eestist ja Rootsist.
Sotsioloog Kaidi Kungla sõnul valmib täielik statistika Pärnu külastajate ning nende arvamuste kohta sügisel.
Seotud lood
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.