9. september 1996 kell 22:00

Ühispanga võlakirju ostavad Saksa pangad

Margus Schults lausus, et 13,5 miljoni Saksa marga suuruse mahuga emissiooni garanteeris Chase Manhattan Bank AG. Viimase soovil on Ühispanga võlakirjaemissioon osaliselt tagatud Põhjamaade investeerimispanga (NIB) võlakirjadega, mida on Ühispanga omanduses 20 miljoni krooni väärtuses.

Kuna NIB võlakirjade lunastamistähtaeg on järgmise aasta septembris, on Ühispanga emissioon tagatud ainult pool ajast ning 18,8 protsenti mahust.

Võlakirjaemissiooni leping sätestab võimaluse, et investorite nõudmisel võib emissiooni tähtaeg lüheneda poole võrra: ühele aastale. Juhul kui nii peaks juhtuma, ei ole pangal raskusi võlakirjade väljaostmisega, lausus Schults. Ta ei välistanud selleks ka uue võlakirjaemissiooni korraldamist.

Võlakirjaemissioon ei ole otseselt seotud Ühispanga uue laenutoote, eluasemelaenu turuletulekuga. Need kaks asja sattusid lihtsalt ühele ajale, lausus Schults.

Ka pangandusspetsialistid peavad ebatõenäoliseks, et eluasemelaenu finantseeritakse emissioonist saadavatest vahenditest, kuna see võib kujuneda planeeritust lühiajalisemaks.

Kaudselt võib emissioon olla eluasemelaenuga seotud Ühispangas moodustatud aktivate-passivate juhtimise komitee kaudu, kes otsustab, kuidas kasutatakse emissioonist saadavaid vahendeid.

Emiteeritud võlakirjade tähtaeg on kaks aastat ning intressi moodustab Saksa marga libor pluss 2,25 protsenti marginaal.

Ühispanga kontserni bilansimaht esimese poolaasta seisuga oli 3 miljardit ja omakapital 322 miljonit krooni.

Ühispanga tütarfirmad on AS Ühisliising, Navarra AS, AS PF Koda, AS LF Finants ja Rime Kinnisvara AS.

Panga puhastulu esimesel poolaastal oli 29,2 miljonit krooni. Selle aasta kasumiprognoos on asepresident Ülo Suurkase sõnul 56 miljonit krooni.

Hetkel kuum