17. september 1996 kell 22:00

Munalaiu sadamaga tutvunud Eesti ja Rootsi eksportööride arvates läheb sadama juurdeehitus maksma kuni 20 miljonit Eesti krooni.

Eksportööride huvi Munalaiu sadama vastu on tingitud sellest, Munalaiu sadam on Pärnu sadamast kaks kuud kauem jäävaba, mis tähendab pikemat navigatsiooniaega ilma jäämurdjate kuluka abita.

Sadamaga tutvunud Rootsi ja Soome puidu- ja turbakaupmeeste ning laadimis- ja lossimistööde juhtide arvates tuleb ehitada kaubakai, süvendada laevateed ning tuua sadamasse lossimistehnika.

Munalaiu sadama kaudu võiks eksportida puitu, saematerjali, turvast ja pakkekaupa, ütles «Pärnu Postimehele» Pärnu maavalitsuse majandusnõunik Mart Arula. ETA

Oktoobri keskel kuulutab Ammende villa projekteerimis- ja renoveerimistöödega tegelev AS Pindi Kinnisvara välja avaliku projekteeri- mis- ning ehitusalase konkursi.

ASi Pindi Kinnisvara projektijuht Kalev Roosiväli kinnitas, et Ammende villa kordategemiseks on peetud läbirääkimisi mitme firma- ga.

Kõige konkreetsemalt on suheldud ühe Soome kapitalil tugineva firmaga, kuid nende kalkulatsioonid ja hinnapakkumused panidki mõtlema avaliku konkursi kuulutamise peale.

Sel sügisel kavatseb Pindi Kinnisvara hoone konserveerida, et vältida selle seisundi halvenemist.

Vastavalt Ammende villa rendikonkursi tingimustele peab hoone korda saama 1998. aasta lõpuks. ETA

Riia väärtpaberibörsil algas eile aktsiaseltsi Jelgavas Buvmaterialu Kombinats (Jelgava ehitusmaterjalide kombinaat) aktsiate noteerimine.

Börsi teise nimekirja on lülitatud 1,511 miljonit kombinaadi lihtaktsiat, mille nominaal on üks latt.

Tänavu esimesel poolaastal moodustas kombinaadi kahjum pärast maksude tasumist 63 686 latti, brutokahjum oli 27 976 latti.

30. juuni seisuga oli ettevõtte omakapital 1 466 261 latti, võlakohustused 275 956 latti.

Kombnaadi põhivarad olid 30. juuni seisuga 1 534 427 latti.

Ettevõtte põhiliseks tegevuseks on puidutöötlemine, fibroliidi ja plastifikaatori tootmine. BNS

Hetkel kuum