29. oktoober 1996 kell 22:00

Londoni kinnisvara peibutab investeerijaid

Põhjusi, miks investeerijad Londonisse pürivad, on mitu. Suurbritannia majanduslik olukord on viimasel ajal stabiliseerunud, intressid jätkavad alanemist ning majanduskasv on tugev.

Samal ajal on ruume üürida soovijaid rohkem ja nad tahavad suuremaid pindu. Näiteks kahe esimese kvartali jooksul taheti ruume üürida 100 000 ruutmeetrit rohkem, mida on 1990ndatel aastatel juhtunud ainult üks kord.

Välismaalaste huvi piirdub peaaegu sajaprotsendiliselt Londoni ning eriti selle südame ehk City ja West Endiga.

«Vähesed söandavad hankida kinnisvara väljaspool Londonit, ehkki seal on tulu kaks korda suurem kui Citys, kinnitas investeerimiskonsultant Gordon Wood.

Tema hinnangul tasub investeerida samuti Birminghami, Manchesteri, Leedsi ja Edinburghi ning ka väiksematesse kohtadesse, nagu Guildford, Maidenhead ja Uxbridge.

Praegu on välismaalastest Londonis kõige aktiivsemad kinnisvara hankijad Saksa pensionifondid, kelle arvates on hinnad tõusuteel ning seal on oodata paremat tulu kui Saksamaal.

Sakslastele järgnevad hollandlased ning Hongkongi ja Hiina investeerijad. Aktiivsed on ka ameeriklased, kuid nemad eelistavad tehinguid teha kohalike maaklerite kaudu.

1980. aastate lõpul olid Londonis suured kinnisvaraostjad rootslased ja jaapanlased, kuid nüüdseks on nende osakaal jäänud väga väikseks. DI

Hetkel kuum