1. detsember 1996 kell 22:00

Oru katlamaja saatus jäi reedel lahtiseks

Mehide sõnul tõstetakse sooja hinda pärast tehasepoolsete kalkulatsioonide läbivaatamist linnavalitsuses. «Konkreetset hinnatõusu kuupäeva ja suurust ei ole veel paika pandud,» ütles Mehide.

Mehide sõnul tingib sooja hinna tõusu see, et on kallis katlamaja töös hoida, kui briketitehas ise seisab. «Katlamaja välja lülitada pole võimalik, sest see annab sooja Oru asula 2500 elanikule,» ütles Mehide.

Oru katlamaja 60 töötajat on varem ähvardanud 1. detsembril töö katkestada, kui neile suvest saadik saamata jäänud palka ära ei maksta.

Katlamaja vahetusevanema Niina Ratnikova kinnitusel jahutas möödunud nädalal kättesaadud juulikuu palk tekkinud kirgi niipalju, et streik enam väga kindel ei tundugi. «Kõik sõltub sellest, kuidas tehase juhtkond meile palka maksab,» ütles Ratnikova. «Nad lubavad maksta meile vastavalt laekumistele.»

Ratnikova kinnitusel on enamik inimesi andnud lahkumisavalduse ja seega leppinud võimaliku tööta jäämisega.

Katlamaja töötajatele on tehas võlgu 200 000 krooni.

Oru briketitehase katlamaja on ainuke osa, mis endisest maailma suurimast turbakombinaadist praegu töötab.

Reedel said pankrotistunud Oru briketitehase 400 töötajat kätte oma juulikuu palga. Tehase direktori Kalev Mehide sõnul maksti töötasudes välja umbes 400 000 krooni.

Mehide ütles, et osa töötajaid on kätte saanud ka augusti palga. Edasise palkade maksmise korra otsustab Mehide kinnitusel ettevõtte pankrotihaldur.

Oru pankrotihaldur Andres Kuusk soovib tehase võimalikult ruttu taas tööle panna. Selleks on vaja jõuda kokkuleppele Eesti Energiaga, kellele Oru briketitehas on võlgu 3,2 miljonit krooni.

Kuuse sõnul saab ta Eesti Energia seisukoha teada täna.

Tehase direktori Kalev Mehide väitel on ka paarinädalane tööseisak tehasele krahh, sest tühjalt seisva tehase vastu tunnevad elavat huvi vargad ja vandaalid. «Pisivargusi on juba praegu päris palju ette tulnud,» nentis Mehide.

ASi Oru pankrot kuulutati välja 26. novembril, tehas on võlausaldajatele võlgu 25 miljonit krooni.

Oru tehase saatus selgub 16. detsembril ettevõtte võlausaldajate koosolekul.

Hetkel kuum