12. jaanuar 1997 kell 22:00

Tallinna piimatööstus kavandab tootmist Ukrainas

Oliver Kruuda sõnul kuulub jogurtitootmise käivitamine Ukrainas piimatööstuse esimese poolaasta tööülesannete hulka. Ta rääkis, et Tallinna piimatööstus viib Ukrainasse, eeldatavasti mõnda Kiievi neljast tehasest, oma vanad tootmisseadmed ja alustab esialgu 500kilogrammise päevatoodanguga.

Vajadus Ukrainas tootmist käivitada põhjendas Kruuda toorainepuudusega Eestis ning sooviga pakkuda värsket ilma säilivusaineteta toodet. Kruuda märkis, et Ukrainas tehast ostma ei hakata, küll aga tehakse koostööd mõne sealse tööstusega. Jogurtitootmise käivitamiskulusid hindas ta miljoni krooni suuruseks.

Alustuseks tuleb Tallinna piimatööstus Ukraina turule liitriste joogijogurtitega, hiljem lisanduvad teised jogurtid ja kohupiimakreemid.

Tallinna piimatööstusele Eesti jogurtiturul konkurentsi pakkuva Laeva Meierei omanikfirma ASi Tapila juhatuse esimees Mati Mölder ütles, et Laeva Meierei müüb oma jogurtit küll Venemaale ja on alustanud ka ekspordiga Lätisse ja Leetu, kuid ei plaani kuhugi uut tehast rajada.

«Kui meil on jogurti säilivusaeg kolm nädalat, kannatab teda vedada küll,» lausus ta. «Kui vaja, siis ilmselt laiendame tootmisvõimsusi Eestis.»

Laeva Meierei ekspordib praegu ligi 20 protsenti oma jogurtitest. «Tootmist Ukrainas ei kujuta ma küll ette, tundub pisut utoopiline,» kommenteeris Mölder Tallinna piimatööstuse plaane.

Tallinna piimatööstuse käibekasv 1996. aastal ulatub 12 protsendini, ettevõtte mullune kasum kujuneb umbes kolme miljoni krooni kanti.

Hetkel kuum