6. veebruar 1997 kell 22:00

Rotermanni soolalaos saab aprillini vaadata meie kunstnike ettekujutust sajandi viimase aastakümne Eesti inimesest nii foto, video kui installatsioonide vahendusel.

Väljapanek sisaldab nägemusi pintsaklipslastest kuni kerjuste ja transvestiitideni.

Andres Mustoneni algatatud barokkmuusikapäevadel laupäeva haaravamaks muusikaetenduseks on Belgia varajase tantsu ansambli Passo Ostinato ja Hortus Musicuse esinemine. See on ainulaadne võimalus tutvuda 16. sajandi tantsu originaalseadete ja põnevate kostüümidega.

Pühapäevastest kontsertidest on suurejoonelisem galaõhtu, mida juhib Andres Mustonen. Händeli, Vivaldi ja Mozarti loomingut esitab muuhulgas Hortus Musicuse akadeemiline koor ja orkester, maailmamainega Moskva patriarhaadi koor.

Huvi G. Verdi ooperi «Nabucco» vastu on sedavõrd suur, et saal on kogu aeg pilgeni täis ja soovijaid mitu korda rohkem kui saal mahutab.

Homne etendus on tavapärasest erilisem, kuna orjatar Abigaille'i rollis näeme esmakordselt Eestis laulvat Sofia rahvusooperi solisti Galia Gortchevat. Võimekas lauljatar on sage külaline Prantsusmaal, Venemaal, Ameerikas jne. Nabuccona on laval Jassi Zahharov.

Hetkel kuum