Liikluspolitsei kaalud näitavad, et üle 90 protsendi Eesti maanteedel liikuvatest veokitest on ülekaalulised. Kust ilmus Eesti teedele järsku nii suur hulk kaalueirajaid?
Võib olla üsna kindel, et ülekoormatud veokid on teedel pidevalt sõitnud. Varem pole nende vastu huvi tuntud. Politsei ilmus kaaludega välja alles kevadisel teedelagunemisajal. Karistamatusega harjunud autovedajad pole aga suutnud sama kiiresti reageerida.
Peamised teede lõhkujad on kohalikud puiduvedajad, kelle koormad ootuspäraselt või ootamatult (peale paaripäevast vihma on niiskus muutnud puidu kaalu) raskenevad. Rahvusvahelisi vedusid vahendava transpordiagentuuri Skaneksped tegevdirektori Üllar Lainela sõnul üritab vaid kolm protsenti klientidest pakkuda vedajale lubatust raskemat koormat. Pole mõtet riskida ja minna pikale välisreisile ülekaalulise koormaga. Lääne ja ida pool jälgitakse rangelt kehtestatud massipiiranguid. Oht kaotada suurem summa raha on liiga suur. Eestis võib seda seni lubada. Politseil on kaale vähe ja nendegagi ilmutakse välja vaid kevadel.
Seotud lood
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.