8. mai 1997 kell 22:00

Mändmets nõutab krediiti välismaalt

Põllumajanduse ja maaelu krediteerimise fondi nõukogu volitas eile fondi esimeest Ilmar Mändmetsa taotlema valitsuselt luba asuda läbirääkimistesse täiendava laenuressursi leidmiseks välismaalt.

Põllumajanduse ja maaelu krediteerimise fondi tegevdirektori asetäitja Lüüli Kärneri sõnul ületavad fondi laekunud laenutaotlused tunduvalt riigieelarvest fondile eraldatava raha. Seetõttu tahab fond asuda täiendavaid ressursse otsima mujalt, ütles Kärner.

Viimase kuu ajaga on fondile laekunud laenutaotlusi kokku 63,9 miljoni krooni ulatuses, millest on rahuldatud ainult 12,2 miljonit, menetluses on taotlusi 26,2 miljoni krooni eest.

Kärneri sõnul on fondi rahakott praegu täiesti tühi. Riigieelarvest on põllumajanduse ja maaelu krediteerimise fondile selleks aastaks ette nähtud 190 miljonit krooni, mis laekub fondi kontole kuude kaupa. Mais ootab fond riigieelarvest 5,7 miljonit krooni ja juunis 9 miljonit krooni.

Kuna praegu annab fond riigieelarvest pankadele põllumajanduslaenu viieprotsendilise aastaintressiga, siis otsitakse ka lisaressursse mitte kõrgema kui neljaprotsendilise intressimääraga. ÄP

Hetkel kuum