11. mai 1997 kell 22:00

Ivi lükati esiritta

- Neljapäeval valiti Koonderakonna, Keskerakonna ja vene parteide toel Tallinna linna järjekordseks meeriks 53aastane rahvusraamatukogu direktriss Ivi Eenmaa, keda tema toetajad iseloomustasid, kui järje- ja tahtekindlat, kompromissitut, kuid samas koostöövalmis inimest.

Opositsioon on avaldanud arvamust, et Eenmaa toomisega Tõnismäelt Vabaduse platsile ei muutu pealinnas eriti midagi. Tõenäoliselt on opositsioonil õigus, sest kõik linnapea algatused peavad eelnevalt saama Keskerakonna ja Koonderakonna juhtfiguuride aktsepti. Eenmaas nähakse kompromisskandidaati, kelle mängutoomisega hoiti ära koalitsiooni lagunemine Tallinnas.

Vastne linnapea ise lubas, et jätkab eelmise linnapea Robert Lepiksoni poolt alustatut. Toimetus kahtleb, kas Eenmaa suudab oma eelkäija lennukad plaanid ellu viia ja muuta linnavalitsust inimnäolisemaks ning säästlikumaks.

Eestis kostab aeg-ajalt kurtmist, et ühiskonna kujundamisel ei arvestata naiste arvamusega. Naispoliitikud tunnevad muret selle pärast, et riigikogus ja valitsuses on vähe naisi. Eenmaa asumine Tallinna linnapea kabinetti on Eesti naistele mänginud kätte võimaluse oma hääl kuuldavamaks teha. Enam ei saa kurta, nüüd tuleb hakata tegutsema. Kui Eenmaa ei saa linna juhtimisega hakkama, siis ühiskonna usaldus naiste vastu väheneb.

Äripäev hoiab Eenmaale pöialt ja loodab, et ta saab linna juhtimisega edukalt hakkama

Hetkel kuum