11. mai 1997 kell 22:00

Norma jaotas kasumit

Norma juhatuse esimees Peep Aaviksoo ütles, et aktsionärid võtsid ettevõtte juhatuse ettepaneku maksta dividende vastu rahuloluga. Varem oli Norma tegevjuhtkond teatanud, et ettevõtte eelmise aasta kasumist dividende ei saa.

Küsimusele, miks Norma juhatus otsustas siiski dividende maksta, vastas Aaviksoo, et aktsionäre tuleb hoida ja väljamakstav summa kümnekroonise nominaaliga aktsiate pealt on veidi rohkem, kui pangast võib teenida. «Samas arvan, et aktsionärid on rahul eelkõige sellega, et aktsia hind on tõusnud,» lisas ta. ASil Norma oli reedeks 2040 aktsionäri.

Norma aktsionäride üldkoosoleku teine päevakorrapunkt oli ettevõtte põhikirja muutmine. Peep Aaviksoo rääkis, et põhikirja muutmine oli redaktsiooniline ja seotud sellega, et firma on otsustanud jõuda Tallinna väärtpaberibörsi põhinimekirja.

Aaviksoo ütles, et Norma loodab börsi põhinimekirja pääseda juba lähema kahe kuu jooksul. Sellega oleks Norma ASi Tallinna Farmaatsiatehas kõrval teine tööstusettevõte, kelle aktsiad kuuluvad Tallinna börsi põhinimekirja.

Norma peamine toodang on turvavööd Venemaa autotööstusele. See toodanguliik moodustab oma mahult 80 protsenti ettevõtte kogutoodangust. Hiljuti sõlmitud lepingu kohaselt kohustub Norma valmistama Venemaa autotootjale AvtoVAZ üle kahe miljoni turvavöö. Teise Vene autotööstusettevõttega GAZ on Norma sõlminud lepingu poole miljoni turvavöö tootmise kohta.

ASi Norma käesoleva aasta esimese kvartali netokäive oli 121 miljonit krooni ja puhaskasum 23,3 miljonit krooni. Esimeseks poolaastaks prognoosib ettevõte 230 miljoni krooni suurust netokäivet ja puhaskasumiks 47 miljonit krooni, mis tõotab aasta lõpus suuremat kasumit kui eelmisel aastal.

Hetkel kuum