19. mai 1997 kell 22:00

Keskkonnaprojektid on õnnestunud

Läänemere piirkonna keskkonnaprobleemide lahendamisse investeerinud maailmapank on rahul Balti riikides ja Poolas saadud kogemusega.

1990. aastal alanud Läänemere keskkonnaprojekti käigus on pank teinud panuse üle 300 miljoni dollari ulatuvatesse projektidesse, mis on suunatud Läänemere valgala keskkonna olukorra parandamisele.

Esmaspäeval Helsingit külastanud maailmapanga keskkonnaprojektide juhtiv spetsialist Stephen Lintner kiitis Eestit, Lätit, Leedut ja Poolat maailmapanga rahastatavatesse projektidesse lülitumise eest.

Poola ning Balti riigid on olnud aktiivsed ka omapoolsete keskkonnakaitse investeeringute osas.

Seevastu on olukord mujal endise Nõukogude Liidu aladel murettekitavam. Lintneri sõnul on keskkonnakaitseküsimused problemaatilised Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal. Selle üks põhjus on riikide majanduse komplitseeritud olukord.

Maailmapanga Balti riikide kogemus on sedavõrd positiivne, et pank kavatseb saadud kogemusi kasutada ka Doonau, Musta mere, Kaspia mere ja Punase mere projektide realiseerimisel.

Maailmapank on rahastanud Läänemere piirkonnas joogi- ja heitvee- ning jäätmetöötlusprojekte.

Uus piirkond, millele pank kavatseb edaspidi tähelepanu pöörata, on põllumajanduse poolt tekitatavad keskkonnaprobleemid. STT-ETA

Hetkel kuum