Kohtusse on jõudnud ka Bergmanni poolt 12. mail 1995 väljasaadetud teade nimetatud koosoleku kokkukutsumiseks. Samal päeval kirjutasid AS Päevaleht, AS Rahva Hääl ja Bergmann ASi Hommikuleht nimel alla ühiskavatsuste protokollile, kus määrati kindlaks kõigi kolme osalus loodavas aktsiaseltsis.
Raudberg on veendunud, et Bergmanni poolt kohtule esitatud teade Hommikulehe aktsionäride kokkukutsumise kohta on tagantjärele vormistatud ehk teisisõnu võltsing, millega püütakse kohut eksiteele viia. Ükski neljast eraisikust aktsionärist pole nimetatud teadet varem näinud.
1995. aasta oktoobris esitatud hagiavaldus tuleb Tallinna linnakohtus taas arutusele 18. juunil.
Tartu linnakohtus taotleb Raudberg ERA Pangalt ASi Hommikuleht aktsionäride ühise tegutsemise lepingu mittetäitmise eest samas lepingus fikseeritud leppetrahvi 130 000 krooni.
25. veebruaril 1993, mil ERA Pangast ja selle ühest aktsionärist, Saksamaal registreeritud firmast P. I. Investmentberatungs GmbH said Hommikulehe aktsionärid, sõlmiti ka aktsionäride ühise tegutsemise leping.
Ühise tegutsemise lepingus fikseeriti, et aktsiate kontrollpakki hoidval ERA Pangal ja P.I. Investmentberatungsil on olulistes küsimustes, aktsiaseltsi likvideerimine sealhulgas, vajalik otsuse langetamiseks saada neljast väikeaktsionärist vähemalt kahe nõusolek. Lepiti kokku ka leppetrahv 130 000 krooni selle põhimõtte rikkumise eest.
Raudberg leiab oma hagiavalduses, et Eesti Päevalehe väljaandmise algus tähistas ühtaegu Hommikulehe väljaandmise lõppu. AS Hommikuleht, kelle põhitegevusala oli Hommikulehe väljaandmine, sisuliselt likvideerus: lõpetati töö- ja muud lepingud, anti üle põhivara ja ruumide kasutamise õigus.
ERA Pank väitis oma vastulauses Raudbergi hagile, et ta on kõiki ühise tegutsemise lepinguga võetud kohustusi täitnud nõuetekohaselt.