1. september 1997 kell 22:00

Lätis ja Leedus jätkub mõõdukas tõus

Suve lõpp on elustanud Riia börsi, kus päevakäive küündis eile 235 000 latini, millest ca 1/2 langes Unibankale. DJ Riia indeks tõusis 0,86%. Enamik põhinimekirja aktsiaid tõusid, ning vaid Unibanka püsis stabiilsena, kuna välisinvestorid lülitusid hiljutise hinnatõusu järel mujale ümber. Poole ülejäänud turust tegi Staburadze, mis on hetkel Riia börsi paljulubavamaid investeeringuid. Ka Kaija aktsia tõusis pisut.

Vilniuse börs jätkas oma senist tõusu ka esmaspäeval. Vedajateks olid taas Hermise pank ja Roki?kise juustutehas, mis kumbki näitasid suurt käivet eeskätt suurtehingute süsteemis. Maaklerite hinnangul on turg toibumas kevad-suvisest langusest ning ees on ootamas aktiivne september kuivõrd välisinvestorite huvi Vilniuse vastu on kasvamas.

Välisinvestorite tugev müügisurve viis aktsiate hinnad Venemaa kauplemissüsteemis eile kiirele langusele. RTS-indeks kukkus reedeselt 474,8 punktilt 453,22 punktile eile (langus 4,55%). Maaklerite sõnul oli müük väga agressiivne ja Vene investoritel pole hinnataseme hoidmiseks piisavalt raha. Börsi käive oli 79,5 mln USA dollarit.

Hetkel kuum