30. september 1997 kell 22:00

HansaRaama viib Windowsisse Majandustarkvara HansaRaama

Tootja:- AS Ratioma-R

Väljatöötaja:- Baltic Business Software

Tooteorienteeritus:- Eesti väikeettevõtted

Andmebaas:- Baltic Business Software objektandmebaas

Hinnaklass:- 4720--14 160

Nõudmised riistvarale:

protsessor 486 või võimsam

8 MB RAM

Windows 3.11 või Windows 95

Kasutajaid:- alates juulist 50

HansaRaama on Windows-keskkonna toode, mille võrguversioonis saavad üheaegselt tööd teha kolm kasutajat.

Programm sisaldab finantsraamatupidamist koos kassa ja aruandvate isikute arvestusega, müügireskontrot, ostureskontrot, laoarvestust, müügitellimusi ja põhivara arvestust.

HansaRaamas on hulk valmisaruandeid ning võimalusi nende sisu määratlemiseks. Blankette saab muuta programmis oleva dokumendinäidiste kujundajaga. Firma kogu info on ühes andmebaasis ja kergesti kättesaadav. Kasutatakse Hansa oma formaati.

HansaRaama sobib kõige paremini väikefirmadele.

+HansaRaama on oma eelkäijast Hansast odavam, kuid sama mugava loogilise ülesehitusega.

-Põhivahendite moodulil puudub seos finantssüsteemiga. Keerulisemate ladude puhul kipub HansaRaamal laoarvestus nõrgaks jääma, kui näiteks tuleb komplekteerimisega tegeleda. Ka turvasüsteem pole päris korrektne.

+Korralik võrgutoega Windows-keskkonna toode, mis on samal ajal suhteliselt odav. HansaRaama on üks parimaid valikuid väikefirmale. Positiivne on seegi, et kasutatakse Baltic Business Software'i läbiproovitud Hansa-tehnoloogiat.

-Ei sisalda valuutaoperatsioone, esineb üksikuid funktsionaalseid ebakõlasid. Näiteks põhivarade ja kassa osa on lahendatud rootsi moodi, mitte nagu Eestis tehakse.

+Tänu MDI (multiple document interface) standarditele on programmi kasutamine kerge. Toote väärtust tõstab trükiste kujundamise ja aruannete koostamise võimalus.

-Häirib veidi, et kasutajaliidese kujunduses ei ole täielikult järgitud süsteemseid värve. Kuna süsteem kasutab unikaalset andmebaasimootorit, on raskendatud HansaRaama funktsionaalsuse laiendamine. Oluliseks kitsaskohaks võib pidada piiratud võrgutöökohtade arvu.

Hetkel kuum