Tänapäeval võimaldab mobiiltelefon palju enamat kui ainult telefoniga rääkimist -- kasutades mobiiltelefoni ja lisavahendeid, saab mobiiltelefoni kaudu saata ja vastu võtta fakse ning pidada andmesidet või surfata Internetis.
Üks iganädalane kliendipoolne küsimus on, kas GSM-käsitelefoniga saab liita ka tavalist faksi. Vastus on ühene -- ei saa. GSM-telefoni saab ühendada kantava arvutiga või pihuarvutiga, kasutades PCMCIA kaarti ning arvuti faksi ja andmeedastusprogramme.
Andmeedastuse kiirus läbi GSM-võrgu on maksimaalselt 9600 kb/s. Kui pidada andmesidet fiksvõrguga ja teine pool on näiteks Nõmme analoognumber, langeb edastuskiirus 2400 kb/s.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uuemate GSM-telefonide puhul saab ühendada telefoni arvutiga otse COM-porti, nii ei ole vaja eraldi PCMCIA kaarti osta. Eelduseks on arvutis operatsioonisüsteemi Windows 95 olemasolu. Kahjuks ei toeta see võimalus DOSi programme.
Oktoobris tuleb Nokialt uudistoode Nokia 09 GSM-terminaal, mis oma olemuselt on statsionaarne mobiiltelefon, millele saab juurde liita tavalise lauatelefoni ja faksi.
Üks võimalus saata faksi mobiiltelefonilt on kasutada GSM-teksi ja määrata telefoni seadistusest GSM-teksti formaadiks faks. Praegu saab sellisel moel fakse saata ainult Tallinna fiksvõrgu numbritele ja EMT numbritele.
NMT-telefoni saab ühendada teleadapteri kaudu faksi või arvutiga, et saata ja vastu võtta fakse või pidada andmesidet. Siinjuures ei tohi unustada tellimast EMT-lt NMT andmeteenust, mis keelab ühenduse ajal kanalite vahetuse. Maksimaalne andmeedastuskiirus on 14400 kb/s, tegelik kiirus sõltub vastuvõtja võimalustest.
GSM-telefonil faksi saatmine ja vastuvõtt