23. november 1997 kell 22:00

Viru tänava kaupluse- pindade rendihinnad aasta pärast?

Prognoos: aasta jooksul hind veidi tõuseb

- Viru tänav on kauplustele kõige hinnatum piirkond. Keskmine hind võiks praegugi olla parematel pindadel kuni 500 kr/m². Keskmise hinna viivad madalamaks varasemad linnaga sõlmitud lepingud, mis ei ole arvestanud turuhinda. Kui Viru ja Vene tänava nurgal saab valmis uus hoone, siis sellega piirkonnas hinnad ei lange, pigem tõusevad veidi. Nõudlus selle piirkonna järele on suur. Kui panna kuulutus lehte, et esimesel korrusel anda rendile äripinnad, on huvi suur ja võidakse minna riskile ja maksta üle jõu käivat renti.

Prognoos: aastaga rent tõuseb kuni 10 protsenti

- Viru tänaval asuvate kaupluste rentimine maksab 400--450 krooni ruutmeeter. Paljudel poepidajatel on aga veel mitu aastat kehtivad rendilepingud fikseeritud hindadega, mis on oluliselt madalamad eespool nimetatud hinnast.

Prognoosime kuni 10protsendilist hinnatõusu järgmise aasta jooksul, sest Viru tänaval paiknevate kaubanduspindade puhul ületab nõudmine pakkumise mitmekordselt. Pole ju kellelegi saladuseks, et see tänav tõesti müüb!

Prognoos: hind püsib praegusel tasemel

- Viru tänava piirkonnas on kõige rohkem kaubanduspindu, kontoreid ja kortereid on juba oluliselt vähem. Kaubanduspindade rent jääb vahemikku 350--450 kr/m², kontorite rendihinna vahemik on 180--200 kr/m².

Kuigi Viru tänaval on rendipindu loetud arv, arvan, et olulist hinnatõusu ette näha ei ole arvatavasti jäävad rendihinnad püsima samale tasemele.

Hetkel kuum