Innovatsioonipankurid soovivad kompromissi

26. jaanuar 1998, 00:00

Innovatsioonipanga aktsionärid volitasid panga nõukogu pidama Eesti Pangaga läbirääkimisi, leidmaks litsentsi äravõtmise asjas kohtuvälist lahendust.

Panga aktsionärid pooldavad kohtuvälist lahendust, ütles Innovatsioonipanga asepresident Harry Faiman pärast reedel toimunud erakorralist koosolekut. Kui Eesti Pank ei ole ettepanekuga nõus, jätkub vaidlus kohtu teel, märkis Faiman.

Eesti Panga nõukogu tühistas Innovatsioonipanga litsentsi mullu septembris, väites, et panga suuromanik Eurocapital Group Ltd ei ole identifitseeritav.

Tallinna halduskohus tunnistas otsuse Innovatsioonipanga kaebuse alusel ebaseaduslikuks, sest see polnud piisavalt põhjendatud.

Ringkonnakolleegium saatis aga otsuse Eesti Panga edasikaebuse peale halduskohtusse tagasi, nõudes, et see peab asja uues koosseisus taas arutama.

Eelmise aasta lõpus kaebas Innovatsioonipank keskpanga otsuse tegevuslitsentsi äravõtmise kohta riigikohtusse edasi, väites, et see on alusetu. Edasikaebus tugineb samadel motiividel, mida on tunnistanud varem mõlema astme kohtud -- Eesti Panga otsus oli põhjendamata.

Eesti Pank esitas reedeks riigikohtule Innovatsioonipanga kassatsioonkaebuse peale vastuse, milles ei tagane oma varasematest loa äravõtmise põhjendustest. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing