Ehitust rahastav maailmapank kinnitas ehitaja valikut teisipäeval saabunud kirjas, ütles biomeedikumi tellija esindaja, sotsiaalministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Ahti Kallikorm. Ta lisas, et ei saa enne peatöövõtu ehituslepingu sõlmimist võitjat avalikustada ning ei soostunud ka seetõttu kinnitama Koger & Sumbergi ning Skanska ühispakkumuse parimaks tunnistamist.
Kallikorm märkis, et lähiajal alustab ehituse tellija madalaima pakkumuse teinud konsortsiumiga läbirääkimisi.
Äripäevale teadaolevalt tegi neljast lõppvooru pääsenust madalaima pakkumuse -- 198,5 mln krooni --Skanska Grupp koos Kogeri & Sumbergi Grupp ASiga.
See teeb 13 500 m² suuruse biomeedikumi ruutmeetri ehitusmaksumuseks 14 700 krooni. Kõrgeima pakkumuse tegi Saksa firma Wiemer & Trachte AG, pakkudes ehitushinnaks 268 miljonit krooni.
«Läbirääkimisteks prognoosime lühikest aega, sest võitja pakkumus oli väga heal tasemel,» iseloomustas Kallikorm. «Kui maailmapank on peatöövõtulepingu projekti kinnitanud, kirjutavad mõlemad pooled lepingule alla.» Kallikormi prognooside kohaselt võib see juhtuda veebruari teisel nädalal.
Ehitusfirma Koger & Sumberg hinnaspetsialist Tarmo Kranich kinnitas, et nemad koos Rootsi suurima ehitusfirmaga tegid madalaima pakkumuse. «Varem me koos midagi ehitanud pole,» oli Kranich napisõnaline. «Biomeedikumi projektis oleme võrdsed partnerid.»
Skanska Ehituse ASi tegevdirektor Margus Põim keeldus enne ametlikku teadet olukorda kommenteerima. Skanska Grupi tütarettevõte tegutseb Eestis 1994. aastast. Skanska Ehituse mullune käive oli 50 mln krooni.
Eesti ehitusfirmadest osales lõpp-pakkumisel veel AS EMV, tehes koostööd Soome firmaga YIT Corporation. EMV ehitusdirektori Peep Siitami sõnul oli nende ühispakkumus umbes 240 miljonit krooni.
EMV prognoosib selle aasta käibeks üle 800 mln krooni ja kasumiks ligi 40 mln krooni. Siitam ei kinnitanud, kas nad prognoosi tehes arvestasid biomeedikumi ehitusega. «Prognoosi tehes eeldatakse ka objekte, mis veel taskus pole,» lisas ta.
Biomeedikumi maksumusega samas suurusjärgus tuleb Tallinna lennujaama rekonstrueerimine, mille konkursist võtab Siitami sõnul osa ka EMV.
Üle 200 miljoni kroonised ehitusobjektid on praegu Tallinna veepuhastusjaama kompleks, mida ehitab EMV, ja Ühispanga kõrghoone, mida ehitab AS Merko Ehitus.
Ligi 215 mln krooni maksva biomeedikumi rajamine on kalleim osa ligi poole miljardi krooni suurusest Eesti tervishoiuprojektist.
Tervishoiuprojekti Tartu ülikooli poolse koordinaatori Kalle Kisandi andmeil finantseerib maailmapank biomeedikumi ehitust 133 miljoni krooni ulatuses. Ülejäänu finantseerib riik.
Seotud lood
Sügistalvine hooaeg on käes ja sellega seoses kuulutame taas välja valdkondade ja maakondade TOP-id, kus tunnustatakse Eesti ettevõtluse tublimaid tegijaid. TOPides osalemine annab ettevõttele võimaluse näidata oma majandustulemuste tugevust ja olla nähtav laiemale publikule.
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele