Infosüsteemi edasiarendamine

16. veebruar 1998, 00:00

Olemasoleva infosüsteemi passistamise tulemusena võib selguda, et infotehnoloogia kasutamise efektiivsust saab tõsta ka pelgalt töökorralduse parandamisega.

Tüüpnäide on see, et raamatupidajatel on küll hea tarkvara ning nad oskavad seda ka tehniliselt kasutada, aga nad ei kasuta sugugi mitte kõiki programmi võimalusi või ei oska oma tööd nii korraldada, et programm seda kõige paremini toetaks.

Samuti ei ole näiteks täit kasu grupitöö tarkvarast, kui kõik kollektiivi liikmed seda ei kasuta.

Kui oma teadmistest töökorralduse parandamiseks napib, siis on mõistlik pöörduda infotehnoloogiafirma poole. Ja kõigepealt selle firma poole, kes on tarkvara tarninud, sest nemad peaksid olema kõige pädevamad selgitama programmi kasutamise nüansse.

Infosüsteemi passistamine on esimene samm ettevõtte infotehnoloogia-alase töö korrastamisel. Kui see on mingis osas kontrolli alla saadud, siis võib hakata kavandama infotehnoloogia edasiarendamist või ka üldisema infotehnoloogia strateegia väljatöötamist.

Sellise töö lähteinformatsiooniks aga passistamistulemustest ei piisa. Nüüd tuleb ettevõttes läbi viia põhjalikum töö, mida võib nimetada infosüsteemi eelkaardistamiseks.

Eelkaardistuse eesmärgiks on lähteülesande koostamine ettevõtte infosüsteemi väljaarendamiseks.

Töö tulemusena valmib dokument, milles sisalduvad:

 • infoloogilised probleemid ettevõttes;
 • ettevõtte struktuur ja töökohtade osalus infosüsteemis;
 • funktsioonide hierarhia ja andmete kirjeldus;
 • olemasoleva infosüsteemi kirjeldus ja võimalused selle süsteemi edasiseks kasutamiseks;
 • tulevase infosüsteemi võimalikud lahendusvariandid.
 • Rõhutame veel kord, et eelkaardistuse tulemus ei ole tööprojekt programmeerijatele.

  Aruanne ei sisalda selliseid diagramme, millest ettevõtte võtmeisikud üldjuhul aru ei pruugi saada (mitte et nad rumalad oleksid, vaid kasutatav metoodika ja formalism on harjumatud).

  Töö kokkuvõttes kasutatakse lihtsaid skeeme ja selgitavat teksti, mis kirjeldavad infosüsteemi hetkeseisu ja tulevikuvisiooni kõigile arusaadaval kujul.

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Äripäeva raadio 92.4

  Hetkel eetris

  Kava

   Vaata kogu kava
   Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
   06. December 2011, 19:34
   Otsi:

   Ava täpsem otsing